• 24 şubatta çıkmış olan netflix dizisi gayet güzel çerezlik bir dizi. izleyecek bir şey bulamayanlar için ideal.

edit: entry sanki o kadar da iyi bi dizi değil gibi gösteriyor diziyi, belirtmem de fayda var. diziyi çok beğendim ilk başta hikayeden anne kız klasik klişe şeyler bekledim ama yok var da çok az, beklediğim gibi basit geçmedi dizi şaşırttı hatta izlenir bu dizi beklenirde. yalnız ırkçılığı biraz fazla mı abartmışlar bilemedim bu kadar çok üzerine düşen netflix dizisi görmedim her şeyden ırkçılık sezen bi karakterimiz var bundan da bunu çıkarmazsın ya diye arada bıktırıyor, naçizane fikrim.
  • birkaç sezonu daha olsa da izlesem dediğim netflix dizisi.
    gilmore girls'ün daha az masum, güçlü(?) anneli netflix versiyonu denebilir belki. genelde böyle dizilerin ergen kısmını izlemeyi sevmem ama buradaki ergenler çok baymıyor. (hunter hariç)
  • gilmore girls'ün daha “bitchy” versiyonu olduğunu düşündüğüm dizidir.
    4.bölümde “çavuşu tokatlamak” çevirisiyle şaşırtmıştır. başka bir söz öbeği bulamadınız mı harbiden?
  • çocukları için herşeyi yapacak kadar gözü kara ve inanılmaz kafa bir adet anne ve mızmız ergen “sindin nifrit idiyirim inni hirşiy sinin siçin” diye gezinen bir adet kız barındıran çıtır çerezlik dizi
  • ilk 7 bölümü itibariyle baya baya sardığım dizi. ilk başlarda seksi, mirasyedi, dekolteli ve erkek delisi sanarak anneye ön yargılıydım. diziye adını verdikleri karakteri bu kadar yüzeysel mi yapmışlar demiştim ama karakterin hikayesini çok iyi yazmışlar. böyle dışarıya basit gözüküp aslında her hareketi sağlam karaktere ve planlara dayanan karakterleri seviyorum. ginny ise yaşına göre olgun denebilecek karakter olsa da o da ergenliğini yaşayan bir çocuk sonuçta. o yüzden annesine abartı mızmızlanmaları belki anlaşılır. biz annenin geçmişini bildiğimiz için georgiaya yüklenmiyoruz ama ginnynin açısından bakınca ölen son kocasının arkasından üzülmeyen, yeni şehirdeki en yakışıklı adamla kırıştıran sorumsuz biri görülmesi gayet normal. bu arada dizideki favorim austin. harry potter hayranlığı olsun, tatlılığı, yer yer çok bilmişlikleri diziye renk katıyor.

edit:
    --- spoiler ---

ilk sezonu bitirdim ve ginnynin uyuz olduğuna emin oldum. sürekli gereksiz bir gerginlik var üzerinde. herkese öfkeli. annesini sevmiyor, babasına sürekli patlıyor, ingilizce öğretmenini ırkçılıkla suçluyor ki adam ırkçı falan sayılmaz. sevgilisi varken komşu çocuğu ile iki kere yatıyor ama etrafta herkese ahlak dersi veriyor. ergenlik değil bu bambaşka bir şey. dünya kendi etrafında dönüyor tavırları. hele ingilizce öğretmeninin verdiği essay yarışmasını kendisi değil sevgilisi kazandığı zaman yaptığı agresiflik tam dayaklık. kazanamama nedenini ırkçılığa vuruyor ama sevgilisinin de dediği gibi çok güzel bir konuşma yapmış olabilir ama essay yazmadı. şiir yarışmasına mükemmel bir kompozisyon ile katılıp birinci olmayı beklemek kadar saçma. bu arada yarışmayı kazanan sevgilisi de tayvanlı çekik bir asya amerikalı. ırkçılık yapıldığı iddiası baştan çürük. sevgilisine söylediği iğrenç sözler kabul edilemez. neymiş sen essay yazdın ama ben sanat yaptım hakettim. asyalısın ve amerikalı gibi davranmayı kes gibi lafları igrencti. çok mal bir karakter.
    --- spoiler ---
  • az önce ilk sezonun son bölümünü bitirdiğim dizi. başıma bir şey gelmeyecekse, beğendim ben.

yemek yerken arkada çerezlik bir dizi dönsün diye başladım. kötü bir gilmore girls örneği izleyeceğimi düşünürken beklentilerimin bayağı üzerinde bir şey çıktı.

adından mütevellit, benim gibi minnoş bir anne-kız ilişkisi izleyeceğinizi düşünüyorsanız yanılırsınız. dizinin üstü gilmore girls olabilir ama altı bir hayli karanlık.
  • ay gerçekten güzel dizi, gilmore girls dizisi gibi diye başladım ben de. çok yanılmışım.

ben marcus'u seviyorum sanırım, kötü biri değil ama çok sık rastlanan bir char.

georgia gerçekten akıllı kadın ve asla hayatını yaşamıyor, her şeyi çocukları için yapıyor ama nasıl yaralar açtığını görmüyor. onlar için yaptıkları her şeyi unutturacak sanıyor.
  • dizideki karakterlerin hepsi çok başarılı. georgia tam bir “bukalemun” gibi . çok zeki ve her sorunu görmezden gelerek hayatta kalıyor. harika bir karakter. çocuğunu en baştan sahiplenmesi falan çok hoşuma gitti . ginny bazen sinir bozucu ukala tavırlara sahip . ama kesinlikle temiz saf bir ruha sahip değil. arkadaşı max çok sempatik. başta okulun popüler olma sevdalısı kızı gibi gelmişti. ama sanırım dizideki en samimi karakter. ikizi marcus da da gayet cool . cafenin sahibi joe karizmatik. belediye başkanı da öyle.

dizide özellikle her milletten her renkten her kıtadan oyuncu seçelim kimse dışarıda kalmasın endişesi hissediliyor. bir de netflix' in olmazsa olmaz gayleri... herkesin farklı ırktan tiplere olan ilgisi falan biraz göze batsa da güzel dizi .
  • 2021 yapımı amerikan dizisi. netflixten izleyebilirsiniz. yeterince eğlenceli ve akıcı.

ayrıca austin kardeşim, senciyim, favori karakterimsin :)
  • ulan covid insanlara ne sikim şeyleri izletir hale geldin. eskiden ömer üründül gibi got tartışırdık şimdi kıvırcık saçlı sikimsonik tripli anlamsız karakterli dizileri konuşuyoruz...
hesabın var mı? giriş yap