slagathor

  • 1089
  • 3
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

sözlükçülerin başından geçen doğaüstü olaylar

koku ile ilgili konularda aşırı takıntılı biri olarak parasızlıktan öldüğüm bir günde okulda labda oturmuş halime acıyordum "havalar da iyice ısındı ve deodorantım bitti, alacak 3 liram bile yok. param olsa da 2 deodorant alsam. birini okulda bırakır istediğimde sıkarım. birini de eve bırakırım" diyordum. yemek param bile olmadığı halde bu deodorant işine bildiğiniz hüzünlenmiştim.

akşam oldu. okuldan bir arkadaşım bahar şenlikleri dolayısıyla yemekhanenin orada öğlen bedava cornetto dağıttıklarını, hala dağıtıyorlarsa bir gidip şansımızı denememizi önerdi. tabii saat olmuş akşam 8.30. stant falan kalır mı? gittik. toplamışlardı her şeyi. 3-5 bir şey kalmıştı son. oradaki adamlara "abi biz okuldan çıkamıyoruz deneylerden. elinizde cornetto kaldı mı? bize de verseniz keşke" diye shrek'teki çizmeli kedi bakışı attık. yemedi tabii adamlar. "bu saatte kalır mı abla. keşke erken gelseydiniz." dediler. daha da bir hüzünlenip tam yolumuza devam edecekken, abi bize seslenip (ya götümüzü çok beğendi de karar değiştirdi ya da insafa geldi) "alın alın, bunları kendimize ayırmıştık" diye 6-7 tane cornetto vermeye çalıştı bize. biz de sadece 2 tane alıp "abi fazlasını götürsek gerisi erir. kimse yiyemez onu. kalsın sizde." dedik. ve yolumuza devam ettik.

adamlar bu anadolu delikanlısı halimizden etkilendiler sanırım. içlerinden biri arkamızdan seslendi ve "durun gızlar durun. yarınki standa da yetişemezsiniz siz. belli ki çalışkan çocuklara benziyorsunuz (tamam bu cümleyi şimdi uydurdum götümden. demedi öyle bir şey). alın size yarınki standın eşantiyonlarından" dedi. ve elimize bir koli tutuşturdu. koliyi açtık ve bir de ne görelim! bir koli rexona deodorant.

hayatımın en mutlu günlerinden biriydi sanırım o. arkadaşımla birlikte koliyi bölüştükten sonra, kendime 2 tanesini ayırıp kalanı eşe dosta da dağıttım. "ne kadar iyi kalpli bir insanmış" diye düşünebilirsiniz ama düşünmeyin. sonra dağıttım diye çok pişman oldum.

devamını okuyayım »