• çaktırmadan uygulamaya konulmuş yeni bir eylem. bir gişe ile öbür gişe arasındaki mesafeyi zamana bölüp ortalama hızınızı tespit ediyorlar. 120'yi geçtiyseniz şak kesiyor cezayı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28978705.asp
  • dinlenme tesislerindeki mola sürelerini uzatır.
  • uzun yıllardır gördüğüm en mantıklı ceza uygulaması. bıktım 180'le 200'le giden, makas atan canavarlardan. kazalarin büyük çoğunluğu bunlar yüzünden oluyor. onların canı sikimde değil, olan masum insanlara olacak diye korkuyorum.

tabii bu uygulamada da dinlenme alanlarındaki beklemeler gibi şeylerle cezadan kaçmaya çalışacaklardır. buna da çözüm bulundu mu tamam.

benim fikrim her 5-10 km arayla bu ölçüm cihazlarından konulması. aşırı maliyetli olduğunu düşünmüyorum. insan canından daha kıymetli hiç değil zaten.
  • ar- ge çalışması ülkemizde teknoloji dışında iyi işliyor demektir. tasarım alanında dünyayla rekabet edemesekte ceza kesmenin binbir yolu için beyin fırtınaları kopmuş galiba.
  • "bakıyorum da çok hızlı geldin" cezasıdır.
  • dünyanın en gerizekalı uygulaması.

ben şimdi 300 ile gideyim. makas atayım. milletin hayatını tehlikeye atayım ama parkshop'ta ya da tünelden sonraki alışveriş merkezinde mola verdiğim için cezadan yırtayım.

nesi mantıklı ulen bunun?
  • benim aklıma geldiydi.

hız kötü şey. olumsuz karşılamadım. dikkatli kullanın arabayı, kimsenin canı yanmasın.
  • "gel gel bak burda ne var" demenini başka bir yoludur.
  • gayet mantıklı, çok hızlı gittik diye dinlenen de olur ama çaydırıcı etkisi olacaktır. velev ki hızlı gidenleri dinlenme tesisine çekti onların dinlenmelerini sağladı, bu da kazalara karşı olumlu yansır.
hesabın var mı? giriş yap