şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • adamlar gittikçe abartmaya basladı..

  geçenlerde yazdığım bir mailin içinde "ekledim" kelimesi geçiyordu. send tusuna bastım ve karşıma bir uyarı çıktı;

  "merhaba ....
  yazdığınız mailin içince -ekledim- kelimesi geçiyodu ama siz bir dosya eklemediniz.
  herhangi bir dosya eklemek ister misiniz?"

  yahu kendimden şüphe ettim, nasıl bir uyarı, nasıl bir algılama katsayısı..
 • fatura ödenmediğinde yada modem koptuğunda "kabloda kalan interneti kullanan" mail servisi.

  edit: böyle kabloyu bir uçtan sıkıp bilgisayara doğru sıyırıyorsun o zaman hızlanıyor bile. upload yaparken ters yöne sıyırıyorsun haliyle.
 • artık mail atarken to'ya yazdığınız kişinin soyismi ile aynı soyisme ait kişileri de size;

  "belki bunları da mail listenize eklemek istersiniz. yazdığınız mailde onları da ilgilendiren bir konu olabilir" şekilde bir uyarıyla birlikte sunmakta. yok yok hakikaten kendini çok aştı bu servis.

  bazen mailin içinde kabak yazıyorum; "yoğurtta iyi giderdi hani" diyecek diye korkuyorum yeminle..

  düşün o kadar.
 • evvelce attığınız mailleri inceleyip kimin kimle bağlantılı olduğunu anlayabiliyor kendiliğinden..

  2 adet aynı isimli arkadaşınız var.. ikisinin adı da x ama soyadları farklı.. ben aciz tembel ismi yazarken akıllı google tamamlar, ok derim ben de soyadını kontrol etmeden..

  derken cc ye ekleyeceğim kişileri yazmaya başlarım.. bir de ne göreyim..?

  cc ye eklediğim adamlarla üstteki adamı eşleştirip hiç aynı mail listesinde olmadıklarını anlayarak beni araya sıkıştırdığı ufacık bir mesajla uyarıyor.. "bu 'x' sakın öbür 'x' olmasın" diye..

  sarılıp öpesim geldi.. yapay zekasının yanaklarını mıncırmak istedim.. yoksa hiç alakasız bir şey hiç alakasız insanlara gidecekti..

  (bkz: tişikkirlir sipirmin)
 • bugun birine mail yazarken attachment falan diyordum, eklemeyi unutmusum gonderme tusuna basinca tuttu bana "haci cumle icinde attachment falan demissin ama ekte bisey gozukmuyor unutmus olmayasin acep" diye uyari mesaji verdi. vay anasini dedim japonlar yapmis abi.
 • kullanıcılarının telefon numarasını alıp tuvalet kapılarına yazan mail servisi.
 • onceleri trash'a attiginiz mailleri silemiyordunuz, biz de cin fikirli, surekli yamuk arayan ileri zekalı insanlar olarak "hah boyle dolar tabi 1000 megabayt" dedik. lakin bugun mailleri cöpten "delete forever" secenegi ile ebediyete gondermek mumkun. hepsinin sildiginizde de google diyor ki:
  no conversations in the trash. who needs to delete when you have 1000 mb of storage?!

  olsun temizlik imandan gelir.
 • bos mail gönderdim, icimden gecen her seyi yazmis.
 • yazdığım maili göndermek istediğimde:

  "dosya mı ekleyecektiniz? iletinize "ekliyorum" yazdınız ancak dosya eklemediniz. yine de göndermek istiyor musunuz?" şeklinde beni uyararak dumur etmiş sitedir.

  kısaca dosya eklemeyi unutma emi şeklinde beni dürtmüştür. aslında mailde "bekliyorum" yazmıştım ama yine de bizi her türlü unutkanlıktan kurtarmaya çalıştığı için bütün yapımcılarına teşekkür ediyorum.
 • bugün bir mail gönderirken eklemem gereken dosyayi unutmusum, iletide de "aabbcc dosyasi ekte" yaziyordu, gönder'e bastim ki bir uyari! "iletinizde "ekte" dediniz ama bir dosya eklemediniz eklemek icin...." oha dedim ve dosyami ekledim. cok yasa gmail.
hesabın var mı? giriş yap