şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: gryffindor)
  • cesur olduğu bilinir ve binasına da kendi gibi cesur olan öğrencileri tercih etmektedir. harrt potter gibi godric hollowsta doğmuştur ve bu kasabaya ismini vermiştir.
  • hogwarts` ın 4 kurucusundan biri , en cesuru . sihirle ilgilenmeye başlamadan önce muggle dövüş sanatlarını öğrenmiş ve kılıç kullanmakta ustalaşmıştır . çocukluğunda kendisine , üzerinde kendi ismi yazılı olan bir kılıç hediye edilmiştir . gerçek gryffindor'lular bu kılıcı tehlikede olduklarında seçmen şapka dan çıkarıp kullanabilirler . cincüce yapımı olan bu kılıç hortkulukları yok ederken harry potter ve neville longbottom tarafından kullanılmıştır . doğduğu yere kendi adından dolayı godric's hollow adı verilmiştir , albus dumbledore ve harry potter da yüzyıllar sonra bu kasabada doğmuştur.
  • (bkz: gudik)
  • pek bir numarasını duyamadığımız ihtiyar. gençliğinde aklı fikri memur olmakta olsa gerek, hemen okula atanmasını sağlamış. geçmişi karıştırıp arşivlere bakıyorsun ismi hep binayla anılıyor. kişisel bir başarı öyküsü yok. quidditch oynamamış. büyücülük dünyası için önemli bir şey icat etmemiş. yahu insan piyasaya bir iksir de mi sunamaz? bu nasıl bir çapsızlıktır. malfoy'un dedesi bile saygı gören bir iksir ustasıymış. şahsen bu gryffindor'u karıştırsak altından gilderoy lockhart gibi palavra üstadı biri çıkabilir. hatta ben eminim bundan. okul kurulurken rowena ravenclaw'ı etkilemek, hatta yatağa atmak için, "ben halep'te 70 arşın atlıyorum. geğirerek orman perisi kaçırdım. ifrite çelme taktım. uçağa kafa attım tarzı yalanlar atmış olabilir.

    sorarım size. bir insan, cesur yiğit ve tosun paşa gibi gözlerinden ateş saçsa, neden okula öğretmen olsun? gider sihir bakanı olur. büyücülük aleminin papası olur. baş seherbaz olur. bir baş olur yani. bu dedeye bakıyorsun hiçbir numarası yok. yahu burnunun dibinde salazar slyterin okulun dehlizlerinde devasa bir yılan olan basilisk besliyor. sırlar odası inşa ediyor bizim godric dedenin haberi yok. bu mu cesur adam bu mu yiğit adam?

    godric gryffindor abartılmış biridir. altını kazısak gilderoy lockhart-uçan adam sabri arası bir şey çıkar diye düşünüyorum.

hesabın var mı? giriş yap