• gonal-f "follitropin alfa" isminde bir ilaç içermektedir. follitropin alfa "gonadotropinler"
    olarak adlandırılan hormon ailesine ait bir tür "folikül uyarıcı hormon"dur (fsh). gonadotropinler üreme ve fertilite ile ilişkilidir. unisex'tir.
  • daha adını sol frame'de görmemle içimi ürperten - adı - ilaç, (kendisi) vücut dengesinin ağzına sıçan hormon çorbası.

tüp bebek tedavisi gören bütün kadınlarımıza kolaylık diliyorum. ben de bir tüp bebek babasıyım. bizim tedavimizde büyük terslikler oldu. tüp bebek böyle bir şey. çok bilinmese de büyük riskler içeriyor. bir daha bir tüp bebek merkezinin yanında bile geçmem bu yüzden.
  • başlığı görür görmez içimi ürperten, tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaç. her gün aynı saatte olmasına özen gösterdiğim, kendim yapamadığım için her gün hastaneye giderek vurdurduğum iğne. karnımda morluklar, üstümde değişik bir sinir hali dışında bir yan etkisi olmamıştı o dönem ama uzun vadede nedir, ne olur bilemiyorum. sadece bu iğneler yapıldığı dönem zor geçiyor, yumurta toplama, transfer ve test sonucuna kadar geçen süre yıpratıcı.ama bu tedavi sayesinde bal böceğim 7 yıldır hayatımda. kullanan herkese bu süreçte sağlık ve sonrasında minik bir canlıyla uzun bir yaşam diliyorum.
  • yumurta toplama işlemi öncesi kullandığım hormon ilacı.çok hassas bir bünyeye sahip olmama rağmen bulantı yapmadı.sinirlilik hali yapıyor yada hayat çok sinir bozucu.uyku da yapıyor.
    tek kullanımlık kalemi 1.200 tl olması da can sıkıyor ayrıca sinirlilik hali oradan da geliyor olabilir

edit… daha önce kullandığım yumurta uyarıcı ilaçlara göre çok daha faydasını gördüm.

edit2..daha önce kullandığım uyarıcı ilaçlara göre yan etkileri daha fazla.opu sonrası ohss riski yaşadım.

edit3:..gonaf ile elde edilen sayıca fazla yumurtların kalitesi düşük çıkıyor çıkıyor.
  • günde 225 mg ile 5. günümüze girdiğimiz ilaç. yan etkisi olarak söylenen bulantı, ishal vb gibi şeylerin hiçbirisi olmadı. fakat öyle bir halsizlik yaptı ki tuvalete gitmeye korkuyorum. sanki ayağa kalksam çat diye yere düşeceğim. kullanan birkaç kişi sinir yaptığını söylemişti fakat sinirlenecek bir hal bırakmadı bende. beynimin yerine sünger koydu adeta.

ayrıca 25 temmuz 2023 tarihi için konuşmak gerekirse tek bir paketinin fiyatı (sgk desteği hariç) 3500 tl. bünyesinde tüp bebek merkezi olan hastanelerin etrafındaki eczanelerde bulunmakta fakat onlarda da 1-2 paket satılmaktadır. depolarda da yokmuş. biz bir paket bir eczaneden, bir paket başka bir eczaneden derken toplama bilgisayar gibi topladık.

en kolay zeynep kamil'in etrafındaki eczanelerde bulunuyor, onlar da temmuz kotaları dolduğu için ancak ücretli satış yapıyor.

(bkz: kutsal bilgi kaynağı)
  • yumurta dondurma işlemi için verilen yumurta uyarıcı ilaç. 3 gündür 300 mg olarak kullanıyorum, bir yan etkisini görmedim. kullanıma hazır enjeksiyon tüplerinde satılan formu ile kendim göbek deliğinin bir sağından bir solundan vuruyorum.

2 gün daha 300 mg olarak vurduktan sonra kontrole gideceğim. bakalım ne kadar ile yaramış.
  • ilk tüp bebek denemesinde 225 mg doz kullamarak oldum fakat ruh hali değişimi dışında pek etki yapmamıştı, ikinci denemede kullandığım doz artmamasına rağmen yumurtalıklarıma aniden girem kramplar yüzünden donup kalıyorum, kullandıkça hassasiyet mi artıyor nedir…
  • elimizde 300 ml kadar kaldı. daha dün alındı. tedavi sürecimiz bittiği için ihtiyacı olan birine ücretsiz vermek istiyoruz. kendisinde ya da çevresinde ihtiyacı olan biri varsa istanbul içi elden verebilirim.

lütfen sadece ihtiyacı olan, alamayacak olan biri istesin. malum çok pahalı ilaçlar.
  • her vurulma sonrası aglatan ilaç
hesabın var mı? giriş yap