• başlığın aslı "google adsense hesabının sebepsiz yere devre dışı bırakılması" olacak. 2 gün önce başıma gelen olay.

yaklaşık 2 yıldır bu reklam ağı üzerinden kişisel blogum ve birkaç içerik üreticisiyle ortak olarak yönettiğimiz siteler üzerinden reklam yayınlayan, iyi kötü emeğimin karşılığını almaya çalışan biriydim. bu zamana kadar da google ürünlerinin (şimdi anlıyorum ki bu gereksiz kuruntudan başka bir şey değilmiş) farklı bir yeri vardı benim gözümde. telefonda hep android işletim sistemini tercih ederdim mesela. daha manüel olması, google'ın biraz daha girişimcilere yönelik hizmetlerinin fazla olması hep çekici gelmiştir bana. ama şu başıma gelenden sonra google'a karşı sempatimi koruyabileceğimi zannetmiyorum. eminim daha önce başına gelmiş olan insanlar da vardır. itiraz ediyorsunuz, ikinci günde anında cevap geliyor ve cevapta "uzmanlarımız, adsense hesabınızı yeniden etkinleştirmemizin mümkün olmadığı kanısına vardı." cümlesinden başka gerekli tek nokta yok. itiraz formunda da yapmış olabileceğim politika ihlallerini yazmamı istiyorlar. "hiçbir şey yapmadım amına koyim!" de yazamıyorsunuz. hesabın içerisinde 200 liraya yakın bir meblağ vardı. bunun ödenmesi gibi bir durum da söz konusu değil tabi. günlerce gösterimini yaptığım reklam geliri google'ın kıçından uydurduğu politika ihlali yüzünden uçup gidiyor. en önemlisi de bir daha reklam ağına hiçbir koşulda alınmıyorsunuz. valla böyle boktan bir şekilde devre dışı bırakılıyorsak en baştan girmemiz bile hataymış zaten.
  • (bkz: olur öyle)
  • bir noktada siyah şapkalı işlerin dönmüş olması muhtemel durum.
  • adsense zaman kaybı ve boş beklentiden başka birşey değildir. tecrübelerimle sabittir.
hesabın var mı? giriş yap