• apple maps'in; yol anlatımı, arayüzü ve yeni rota belirlemedeki becerisiyle kazandığı karşılaştırmadır. sizi adrese nokta atışı götürür, ücretli - ücretsiz yol seçimi ve alternatif yolları sunum şekli çok kolay ve anlaşılırdır.

google maps, akaryayıt ve oto lastik lobisine çalışıyor olmalı ki hep abuk sabuk yollardan götürüp daha çok yol katetmenize sebep olur. "sola dönün sola dönün ardından dümdüz ilerleyin" der ama aslında çatalın solundan demek istemiştir. berbat bir programdır.

yandex.navigasyon'u garip bir şekilde takciler çok kullanıyor zannediyorum ara sokakları tavsiye ediyor oluşunu seviyor taksiciler. kullanım olarak hiç iyi değil, tek avantajı güzergah üzerinde not bırakıp arkadaki sürücülere alternatif rotalar çıkarmakta yardımcı olması bence.

velhasıl, apple maps her türlü bu karşılaştırmanın en iyisidir. kullanınız.
  • google maps > others.
  • istanbul için tartışmasız yandex.navigasyon
  • (bkz: waze)
  • bisiklet ve outdoor spor yapanlar için komoot hepsinin eline verir.
  • ilk defa birinin apple maps e iyi dedigini goruyorum. apple bile demiyor cunku.
  • tr kosullarinda en iyisi yandex’dir. bozuk yollara da soksa her zaman gideceginiz yere daha hizli goturur. ayrica bozuk yollarda isin heyecabi oluyor :) keske carplay desteklese de beni google maps’den kurtarsa :(

apple maps mi? sadece amerika’da ise yarar.
  • o mu bu mu bilmem ama arabamdaki android ekrana yandex indirdim, telefondan wifi bağlayıp kullanırken hiçbir sorun yok. fakat gel gör ki çevrimdışı istanbul haritasında anlam veremediğim bir ibnelik var. çevrimdışına geçince maltepe'den ayazağa'ya sadece 3. köprü üzerinden yol tarif ediyor! yolu iki kat uzatması, pahalı yoldan geçirmesi, hepsini geçtim başka hiçbir seçenek sunmaması kime hizmet ediyor, tartışılır.
  • tartışma olarak iyi ama açılış olarak kötü entariye sahip başlık. apple maps i övmek bir tuhaftır zira apple maps bir türlü trafiği gösterememektedir. alternatif yol gösterme 0 a yakındır. google maps aralarındaki en iyisidir. yandex e ise bir türlü ısınamamamışımdır.
  • bir kere yandex.navi sırf eds sistemi için bile açık ara öndedir. 5 senedir istanbul’da aktif araç kullanıyorum. yandex sayesinde bir kere bile eds cezası yemedim. ayrıca trafik süresini nokta atışı veriyor. daha ne olsun ya.
hesabın var mı? giriş yap