• tbl'nin yeni basketbolcusu...

fenerbahce ulker'de oyuncu değişikliği olacak, omer onan cikacak yerine gordan giricek...
  • (bkz: emir preldzic/@polifonik osuruk)

sakatti, oynamadi, sure alamad derken bugunku 30 kasim 2008 fenerbahce ulker telekom macinda kalitesini gostermis, fenerbahce basketbol takiminin alex de souza'sidir, bugun macin kazanilmasinda cok buyuk payi olan, genis zamanlarda mac kazandiran bir adamdir. zira emir preldzic'in yedegi olarakoyuna girmis, toplamda 12-15 dakika arasi bir sure almis, bu sure icinde 10'a yakin sayi, 5 asist ile oynamis; dogru sut secimleri, ani ve dogru zamanlardaki penetreleri ile telekomun dengesini bozmus; ne kadar rahat adam gecebildigini gostermistir.

solomon'un yerini doldurmasi amaci ile gelmisti bu takima, fakat oyun stili itibari ile kendisinden cok farkli oldugunu gorudm ben bugun. zira solomon takim oyuncusu oldugundan daha fazla one man army tadinda bir adamdi. kendine oynamayi cok severdi, fakat bu adam tam bir takim oyuncusu. vidmar'a yaptigi bir asist var ki, bombos durumda herhangi birisi olsa kendi oynar potaya, adam muhtesem bir pas verip muhtesem bir basket ile asiste donusmesini izledi o pasinin... dolayisi ile solomon'un yerini doldurur mu bilinmez, fakat onun verimini verecegi ve gonlumde solomon kadar bir yeri olacagi kesindir.

bir de ben bu adami bugun ilk defa canli izledim turkiye'ye transfer olduktan sonra. rahatlikla diyebilirim ki turkiye basketbol ligi tarihindeki en iyi transferlerden biridir. biri derken ilk ikidedir, david rivers ile kapisir, kim kazanir su an icin yorum yapamam. fakat top teknigi, fundemental olsun, dripling olsun, ben hayatimda bu kadar rahat adam gecen, adimlarini bu kadar rahat kullanip istedigi yere gidebilen bir adam gormedim turkiye'de. umarim fenerbahce'ye katkisi bu mactakinden daha fazla olur kat kat artarak ve umarim emir preldzic gibi bir genc yetenek semih senturk'un kendisi ile birlikte oynadigi forvetlerden birseyler ogrendigi gibi bu adamdan bir seyler ogrenir de yeteneklerini verimli kullanir.

takim icin buyuk katki, onunla beraber oynayan oyuncular icin cok daha buyuk bir avantaj.
  • 27 şubat 2010 fenerbahçe galatasaray maçı'nda yaptığı smaçtan sonra oyundan alınması ve tekrar dönememesi tanjevic'ten çok motoru bozmasıyla alakalıdır. hatta çıkmayı da kendi istedi ve doğruca soyunma odasına gitti. sağlam olsa yine tanjevic tarafından kesik yiyebilirdi o ayrı, işin o kısmı kronikleşen derdimiz zaten.
  • 29 ocak 2009 fenerbahce ulker cska moskova macinda avrupa arenasinda ilk kez fenerbahce formasini sirtina gecirmis hirvat forvet. fenerbahce maci kazanamadi belki ama giricek topu her eline aldiginda kalitesini ve potansiyelini gosterdi. yaninda forma giyen 4 oyuncu da onun dilinden anlasa hersey daha kolay olacak.

son sampiyon cska moskovanin grupta 6 galibiyet alacagi dusunulurse fenerbahce'nin hedefi italyan ve hirvat rakiplerini abdi ipekci'de yenip deplasmanda bir galibiyet koparmaya bakmak olmalidir.

(bkz: guzel gunler gorecegiz gunesli gunler)
  • 23 aralık 2009 türk telekom fenerbahçe ülker maçında ve 27 aralık 2009 fenerbahçe ülker beşiktaş ct maçında iyi oynadı ki, pek üstüste yaptığı iş değil. bize geldiğinden beri tabi. telekom maçında 27 dk süre almış, 50% isabetle 14 sayı, 4 asist. 2 reb yapmış. 14 sayısının 6sını son çeyrekte attı, 3 tane de akıl dışı asist yaptı. beşiktaş maçında ilk çeyrek hiç oynamadan 25 dk süre aldı, 5/8 isabet (2/2 üçlük) ile 12 sayı, 3 reb, 1 asist yaptı. toparlanıyor bence ama beşiktaş maçında bir ara neredeyse yüzüne bakılmadı, eline top değmedi. 8 hücum falan öyle kek gibi kıvrandı, oyun işaret etti, top istedi ama takımdakiler mi sevmiyorlar yoksa başka bir şey mi var bilmiyorum bu adamla top paylaşmak istemiyor gibiler. tanjevic zaten başa bela, artık oyuncular da pek sallamıyor, maç içinde bile kapışıyorlar adamla. giricek'in kontratı bu yıl bitiyor bildiğim kadarıyla. tam toparlanmaya başlamışken umarım bu kez de başka gudikliklerden düşüşe geçmez de bir süre doğru düzgün izleriz bu güzel abiyi. umut fakirin ekmeği.
  • fenerbahçe ülker'den ayrılmıştır. daha doğrusu kulüp sözleşmesini feshetmiş.
    hasta, sakat şu bu derken adam oynamadan gitti lan.
  • 27 şubat 2010 fenerbahçe galatasaray maçının en güzel hareketini yapmasının bedelini oyuna bir daha girmeyerek ödemiştir.

işte tanjevici bu yüzden seviyorum.
  • yıllardır takdirle izlediğim ancak nba'de bir türlü istenileni veremeyen hırvat forvet. umarım fenerbahçe'ye yararli olur. ve yurdum insani bu sayede kaliteli oyuncu izleme özlemini en azindan basketbolda giderir.
  • 2001/2002 euroleague sayı kralı.
hesabın var mı? giriş yap