şükela:  tümü | bugün
 • girgiriye ekibinin cektigi bir turk filmi. gemide gecer.
 • söyle laflara sahip bir filmdir :

  - arkamizdan kürklü zengin karilar desinler (agustos ayinda gemiye kurkle binen perran kutman)
  - aaa cingeneler kamp kurmus (alacaklilari -adile, aysen vs- kaldiklari otelin bahcesine cadir kurunca perran kutman)
  - siz lutfen bu azgin kariya haddini bildirin (komisere ne kadar kibar bir aile olduklarini anlattiktan sonra istifini bozmadan sikayetci kadina yukaridan gozukmeyecek bir tekme savururken)
  - aaa yangin cikardi cocuk (gemide flambe bir yemek servis edilirken cikan alevleri suyla sondururken)
 • 1982 yapimi bir osman f seden filmi. erler film yapimi. basrollerinde gülsen bubikoglu , müjdat gezen, perran kutman , adile nasit * ve münir özkul oynuyor.
 • türk televizyonculuğunun vizyonsuzluğu adına büyük bir simge, türk televizyonculuğunun utancı için büyük, bizler için küçük bir adım. yeni bir proje üretmek yok, yeni şeyler deneme cesareti yok, kalite yok. varsa yoksa bir şekilde tutmuş antin kuntin programların biraz saç kesimi, biraz sakal tıraşıyla yeniden yayınlanması. nasıl ki cennet mahallesi yıllar önce çok tutmuş gırgıriye'nin yeninden uyarlanmışı ise görgüsüzler de cennet mahallesi'nin az değişiği olacak gibi. e bu durumda hani yaratıcılık, hani yenilik, hani kalite? ondan sonra insanların neden deli gibi amerikan dizilerini izlediğini, neden kotalarını aşma pahasına deli gibi yeni bölüm indirdiklerini, neden ekşi sözlük gibi en ciddi sitelerden birisinde en çok yazı yazılan başlığın lost dizisi olduğunu anlamaya çalışın. bir isyanın adı olsun artık görgüsüzler.
 • yapımcılığını türker inanoğlu nun üstlendiği, oyuncu kadrosunda zeki alasya, metin akpınar, melek baykal, çağla şıkel, sinem ergin gibi oyuncuların bulunduğu yeni dizi.

  önümüzdeki günlerde ekranlarda olacak bu dizi, yine cennet mahallesi kıvamında bir "roman hayatı" dizisine benziyor. lakin metin akpınar la zeki alasya nın aynı projede buluşması, metin akpınar ı yıllar sonra düzenli olarak seyredebilme şansı ve kadronun diğer yetenekli oyuncularla da takviye edilmesi güzel bir şey. bu kadroyla "yine mi aynı hikaye" demek yerine, en azından oluşturulabilecek yenilikler beklenmeli; eleştiri, bilgi sahibi olduktan sonra yapılmalı diye düşünüyorum.
 • hakikaten de görgüsüzlermiş dedirten dizi.

  (bkz: özgün olmak)
 • ne gerek vardı dedirten dizi. emeğe saygıdır dersin kötü laf edemezsin ama yine de duramaz deli gönül biraz yaratıcılık ister biraz yenilik ister. o kadroyu çok daha kaliteli işlerde görmek ister.
 • cennet mahallesi reloaded.
 • dusuk rating yuzunden iptal edilen dizi.
 • akıllarda kalan meşhur sahnesi şöyledir; adamın biri kumar masasında hile yapıyor. malum yerinden kağıt çıkarırken yakalanmış mal. bunu duyan mafya babası cop sokun diye talimat veriyor ve eleman içerden bağırıyor: aaaa yağlayın acıyor, yağlayın yağlayın acıyor.

  02:30 dan sonra görülebilir
  http://www.youtube.com/watch?v=64low9y1cwc