• *gönderildi
    *iletildi
    *görüldü
    *s.klemedi

4. evredir.
  • sanırım bunun sebebini hiç bir zaman anlayamayacağım, benim görüp cevap vermediğim mesaj olmuyor hiç. sevmediğim insan bile olsa bi cevabı hak eder bence. bazen gelmiş geçmiş en enayi insan benim galiba diye düşünmeme neden oluyor bu durum.
  • bu durum kişinin sizi umursamadığını gösterir. hiçbir şekilde bahane bulmaya gerek yok. karşınızdaki kişi mesajınızı okumaya vakit buluyor ama cevap yazmak istemiyor. hadi biraz düşünelim. bir insana mesaj attınız ve bu kişi görüp cevap vermedi ama aynı zamanda sosyal medyada aktif olduğunu görüyorsunuz. başka bir mecrada ya da mesaj yazdığınız yerde gayet aktif olarak bulunuyor ama size cevap yazmak istemiyor. çünkü bu kişi sizin ne düşündüğünüzü asla önemsemiyor. onun için hiçbir değeriniz yok. olsanız da olur olmasanız da olur.

insanın işi olabilir bunlar gayet olağan şeyler ama en azından "müsait değilim, yoğunum" gibi cevaplar vermiyorsa ve buna karşın başka yerlerde aktif oluyorsa gerçeği kabullenmek en doğrusu olacaktır. emin olun insanın isterse yapmayacağı şey yoktur. sizin işi vardır, yoğundur diye bahane bulduğunuz insanlar gün gelir başka bir insana saniyesinde cevap verir ve sizi hayatında nereye koyduğunu daha iyi anlarsınız. (en azından benim başıma geldi) bazen gerçekleri kabul etmek gerekiyor. bunu yapmak sizi birçok şeyden kurtarıyor. size mesaj atmaya bile değer görmeyen birinin egosunu okşamaya gerek yok. bu kadar yok sayılmayı kimse hak etmez. insanın kendini kandırması kadar ağır bir yük yoktur hayatta. size bunu layık gören bir insan için asla değmez. sonra "ben bunu nasıl yaptım?" diyerek kendinize olan nefretinizle başbaşa kalırsınız.
  • bunu yapmayın lütfen. ben bi mesajı atarken bile ne kadar düşünüyorum acaba karşı taraf ne der, buna nasıl cevap verir diye ama siz mesajı beğenme zahmetinde bile bulunmuyorsunuz. mesajda ne olduğunu zaten üstten vs görebiliyorsun yani görüldü atmanın bi anlamı yok. özellikle önemsediğim bi insansa ona olan ilgim azalıyor. ya da ben insanları çok düşünüyorum bilmiyorum.
  • sadece sanal yazışmalarda değil günlük hayatta fiziksel olarak da yaşanabilen durum. geçenlerde yeğen bi şeyler anlatıp duruyor. ben de başka bir işle meşgulum. bi ara seslendi ve yüzüne baktım ama cevap vermeden işime döndüm. yeğen dedi ki "dayı niye bana görüldü yapıp cevap vermiyosun"
  • "görmezden gelin, ses etmeyin, cevap vermeyin. sessizlik herkesi mahveder." kimin söylediği bilmiyorum ama doğru.

tanım: kötü bir durum.
  • ne tantana yapmışsınız cidden nasıl bi kompleks haline dönüştürmüşsünüz, sizin yüzünüzden yavaş yavaş ben de önemli bir şey olduğunu düşünmeye başlayacağım.

bazen vakit yok, bazen verilecek cevap yok, bazen istek yok, bazen yazacak kadar bile hal yok, bazen o mesajı cevaplayacak mod yok. bazı şeyler dümdüzdür.
hesabın var mı? giriş yap