• terörö ile tam yerini bulmuş bu görüntülü arama denen illet sözcük öbeği. 10 arandıysam 9unu açmadım ben bunun. övünmek için yazmıyorum "vay ne kadar havalıyım açmıyorum" diye, tersine sövmek için yazıyorum.
    ben yıllarca uzak uzak şehirlerde yaşayıp sevdiklerimden uzakta (aile, arkadaş, sevdicek) skype ile yaşamışım bıkmışım. sonra pandemi olmuş her bok zooma dönmüş, evden çalışma denen o rezil dönemden geçmişiz, iyice bıkmışım. bunların üstüne görüntülü arama ha. arama kardeşim beni görüntülü. telefon çalınca genel olarak zaten ulan yine kimin ne işi var benimle diyen karamsar bir bireyim ben, bir de üstüne görüntülü aranınca açmasam da aşırı kaygılanıyorum. canım sıkılıyor. sonra bir de arayan küsüyor filan. yav normal aramanı açtığıma dua edeceğine leyleğini kıllısını filan arıyorsun. napacaksın akşam akşam yüzümü görüp? kendi yüzünü gösterip napacaksın? bir de üç yılda bir gördüğüm insanlar filan yapıyor bunu. biz seninle görüşmüyoruz ki zaten? sana wassap mesajı bile çok. neyse, bu görüntülü arama teröründen ben de muzdaribim neredeyse hiç açmasam da. görüntülü konuşmayan bireyler vardır arkadaşlar. bir de böyle güler yüzlü olduğuma bakmayın, sorarım bunun hesabını, çat çut gelişine yapıştırırım yüzyüze karşılaştığımızda olur olmadık lafları, neden böyle dedi şimdi bu manyak diye düşünür durursunuz.
    yapmayın güzel kardeşim yapmayın.
  • ne özel sıfatınız varmış. çok da meraklıydık görmeye. hıh.
  • hayatına, özeline saygın olmayan davranış.ekranda seni görmek zorunda mıyım ? dedirtir.

ruh sağlığı adına , mesafe koyulması gereken kişiler arasında yerini alır.
  • türkiye'de saat 10.00 olunca dünyanın her yerinde saatin 10.00 olduğunu düşünen ve sizi sabahın köründe arayabilen örgüttür. cevap olarak uyuyorum yazmanız durumunda ama yazabiliyorsun dedikleri an telefonunuzu kırasınız gelir.
  • (bkz: ah shit here we go again)

bayramda kaldığı yerden devam etmeye başlayan terör.
  • çocuğum olduktan sonra aile eşrafı tarafından ciddi şekilde maruz bırakıldığım terör. artık bünyemde alerji yapıyor görüntülü arama bildirimi/sesi.
    bu dertten muzdarip çok insan olduğunu bilmek de şahane bir his!
  • mümkün olduğunca maruz kalmamaya ve bırakmamaya çalışıyorum. yüzyüze görüşmenin yerini tutmuyor kanımca...
  • genellikle alt kesimden insanların mensup olduğu terör örgütü. toplumun üst kesiminin, gençlerin ve zeki insanların görüntülü konuştuğunu nerdeyse hiç görmedim şahit olmadım.

görüntülü arama yetmiyormuş gibi bir de habersiz görüntülü arama var ki o tam facia. "müsait değilsen açmazsın" tayfası var bir de. açarım açmam mevzu o değil insanların bunu düşünemiyor olması sinir bozucu.

toplumun alt kesimi biraz teknoloji görmesin böyle şeylerin boku çıkıyor bir müddet sonra. görüntülü arama 1 tiktok 2.
  • bıktım aga bıktım ya! insanlar nasıl bu kadar rahat bir şekilde mahremine tecavüz edebiliyor? nasıl bir akıl tutulmasıdır bu? olur olmadık zamanda görüntülü aramak nedir abi? hiç mi medeniyet görmediniz olum? öküz mü doğdunuz?
  • biraz önce şirket hattımdan öncesinde sesli ya da mesaj yolu ile hiçbir müsaitliğim sorulmadan yüz yüze sadece bir kez kısa bir süre görüştüğüm biri tarafından uzun uzun çaldıralarak maruz kaldığım durumdur.

müsait miydim? evet.
    açabilir miydim ? evet
    açtım mı ? hayır.

arkadaşlar hadi aile, yakın arkadaşın müsaitliğini sormadan direkt görüntülü aramasını sevmesek de alıştık ama sadece iş için kısa bir süre görüştüğünüz birini kafanız esti, paşa gönlünüz istedi diye mesai saatleri içinde bile olsa, müsaitliğini bilmeden aramak en hafif tabirle denyoluktur, öküzlüktür. ya şu ülkeye nezaket kuralları ne zaman gelir, ben görür müyüm? hiç ümidim kalmadı.

not : alla aşkına meşgule alırdın olur biterdi, bunu mu dert ettin diyenler hiç mesaj kutuma damlamasın. sorun elindeki akıllı telefondan numaramı bulup kamera tuşuna basması değil, sorun o tuşa basacak canının istediğinde arayacak haddi nereden bulmasındadır.
hesabın var mı? giriş yap