• "dünya yaşamak için tehlikeli bir yer ama kötü insanlar yüzünden değil, bununla ilgili hiçbir şey yapmayan insanlar yüzünden."

(bkz: albert einstein)

"adaletsizliği engelleyecek gücünüzün olmadığı zamanlar olabilir. fakat itiraz etmeyi beceremediğiniz bir zaman asla olmamalı."

(bkz: elie wiesel)
  • mümkünler dahilindedir.

lakin şöyle bir gerçek var. ben sözlük ortamlarında hiç fetocuya denk gelmedim. sesli sohbet ortamlarına da çok takıldım. orada da denk gelmedim. onun haricinde menzilcisinden tut ak şakirtine, sosyalistinden tut gardrop kemalistine kadar hepsi vardı.

sebebini çok sonra anladım. adamlar sözlükle mözlükle uğraşmıyor. herifler yememiş içmemiş kadrolaşmış. yani adamların tek amaç ve gayesi bu olmuş. haliyle buralara pek uğramazlar.

not: birader adamlar senelerdir sınav sorusu çalıp bir yerlere atanıyor. sözlükçüler gibi ağır işsiz değiller. buralara neden gelsinler.
  • entryle gozaltina alinan bir ulkede yasamak utanctir.

ben kendi adima kimin elinin kimin cebinde oldugunu bilmedigim ortamda sularin biraz durulmasini bekliyorum.

ızlemedeyiz merkez.
  • çoğunuzda olduğu gibi bende de var bu selamlar sayın savcım zaten ohal 3 ay ve yazdıklarımdan dolayı 1 ayımı içeride geçirmek istemiyorum. ayrıca ben cumhurbaşkanımı da aşırı seviyorum. tekrar selamlar sayın savcım
  • üçüncü sınıf ülkelerde mantıklı olandır.

fakat eleştirmek başka, hakaret başka.

siz de farketmişsinizdir, bazı yazarlar hakaret boyutunda siyasi entry girmektedirler. genelde bu yazarlar kendini sağlama almış veya yurtdışında ikamet etmektedirler.

sakın ola, onlara bakarak siz de gaza gelip hakaret boyutunda entry girmeyin. çünkü onların tuzu kuru. mazallah sizi alıverirler paçanızdan aşağıya.*
  • 'kara murat benim!' ideolojisinden 'kara murat ben değilim!' ideolojisine evrilmiş bir toplumuz. bir zamanlar meydan okumak ne kadar değerliyse şimdi meydandan kaçmak. allah belamızı verecek o ayrı.
  • ne zaman siyasi entry girecek olsam elimi derin dondurucuya sokarım ve kendime "daha derin dondurucu soğuğuna dayanamıyorsun, silivri'nin soğuğuna nasıl dayanacaksın?" derim.
  • cem yilmaz ne guzel demis, kazli cesmeden excaliburu takipte fbi cia mossad
  • "yahu biz 15 temmuz'da demokrasiyi kurtarmamış mıydık?" dedirten önermedir.
  • ayni korkuyla zamaninda yazdiklarini silmekten daha kötü değildir. kimse körü körüne ateşe atsin kendini manyak manyak hareketler yapsın demiyoruz da ne olduğunu hayat durusunu kabul etsin en azindan. bi çizginiz olsun hayatta mumkunse de sabit dursun . yazarken soverken çok delikanlisiniz ama yusufa gelince mevzu etrafim paylasim silen entry silenlerle doldu. bu darbe girisiminin tek iyi sonucu bu galiba gezide bile rengini belli etmeyenleri gorebilir oldum.
hesabın var mı? giriş yap