• muhtemelen geç kalan tiki olduğu için bazı bilgileri tam olarak öğrenememiştir.

http://galeri.uludagsozluk.com/…n-tipler_135068.jpg

budut: olu link canlandirildi.
  • youtube'da alttaki yorumlardan bir tanesi;

"keske arkadan gelen sperme yol verseydin be? gozdecim
    vwcan 54 minutes ago"

ince espri anlayışı olan bir milletiz...
  • twitter de yazılan "yanlış bölümde ama doğru ülkedesin" mesajı olayı en güzel biçimde özetlemiştir.
  • televizyon ile hiç aram yoktur,dolayısı ile kendisini ve çıktığı programı bilmiyorum.ancak sözlükteki twitter linklerinden yola çıkarak twit adresinde şöyle bir şeyle karşılaştım.

hakanmandaci: @gozdeumay biz seni boyle seviyoruz..agzzi olan konusuyo kendine cok guvenen dilli arkadaslar buyursunlar. ciksinlar bizde onlari izleyelim.

şimdi anadolunun bağrından kopmuş,kocaman bir kalbi,nasır tutmuş elleri olan hakan kardeşim.değer mi bilader, yazık günah değil mi ulan
  • muhtemelen yarın tiki arkadaşıyla şu şekilde bir diyaloğu olacak..

-ayy kızzğğaam, dün patladı yanee, tanımadığım tipler falan twitterdan mesaj attılar, berkcan da mesaj attı yani, televizyonda çok güzel çıktın yarın geleyo musun filan diye, çıkma falan teklif edicek heralde..
    -inanmıyaraammm, şu bmw'si olan berkcan mı?..
    -ewet yaaa, ama bilmiyom, saçlarım nasıl?..
  • twitter hesabına baktım.
    ilişkisi yeni bitmiş kızı teselli eden piç havasında bir kaç erkek gördüm.
    "seni eleştirenler çıksın onları da görelim bebeyim" tarzı laflar eden erkekler...

inanın çok sevindim.
    umarım bu hanımkızımız bu erkeklerden biriyle evlenip mutlu olur.
    böylece nesilleri, sahip oldukları ortalama zeka yüzünden seçilim vasıtasıyla yavaş yavaş kaybolacaktır.
    tek yapmamız gereken beklemek...
  • yakın gelecekte yüce divanda milleti temsil edecek ünlü siyaset bilimci..
  • sorun tbmm'ye yüce divan demesi değil. sorun her lafında en az bir kere "okay" demesi de değil. "santranç" cevabını bi süre bilemeyip "kibrit?" "kirbit?" tarzı okumalara girişmesi de değil. soruyu yanlış bilince "omg" mı dedi "oo patlar" mı dedi bilmiyorum ama sorun o da değil.

sorun bunlara rağmen hala twitter'da yaptığı şeyler. resmen kızın utanması yok, okuduğu bölümün terimlerini sanki o bilememiş, sanki satrancın yazılışını düşünüp durmamış gibi davranıyor. bi de gelmiş "ben cok guluorum bence devam edinnnnn nie biliomusunuz cunku um rum da de gil!!!" diye yazıyor. hayır canım biz bunları "bilmioruz", sen "guluor" olmana devam et.

twitter'da tt olmasından dolayı da acaip memnun. habire milliyetin, haber ajanslarının falan linkini atmış. bu kız manyak mı ya? cidden rezilliğine rezillik katıyor. bu yaptığı "siz ne kadar eleştirirseniz eleştirin ben kendimle barışığım" modu değil. bu düpegündüz "ben ne kadar kötü bir durumda olduğumu bile anlayamayacak kadar cahilim" modu.

en komiği ve aslında en üzücüsü de bu kızı destekleyenler. "sadece seni tebrik etmek için twitter açtım", "senin ne yapmaya çalıştığını anlamadılar" "hem sarışınsın hem fblisin eheueheueh" tarzı yorumlar yazıp duran türk halkı. neyini tebrik ediyolar bu kızın anlamıyorum gerçekten. "aferin kızım soruları bilemedin, çok rezil haldeydin, millet kıçıyla sana güldü ama sen yine de 4 şıktan bir cevap seçebildin ondan seni tebrik ediyorum..." mudur olay?

bir de şu var gözde umay hanımın ne yapmaya çalıştığını biz eleştirenler anlayamamışız ama bazılarımız (ne kadar şanslılarsa) anlamışlar. gözde umayın verdiği cevap aslında aziz yıldırıma yapılanları eleştiriyormuş, türkiyenin halini ortaya koyuyormuş falan. türkiyenin halini ortaya koyduğu doğrudur fakat bu onların bilinçsizce yaptığı bir şey sanırım. kendini de şöyle koruyor "su an ki tbmm'ye parlamento demek cok yanlis olur,suan icerde olan askerler savcilar bizi yuce divanda yargilayinnnn die bosuna solemiolar.!". eminim yarışma sırasında da bunu düşünüp yapmıştır.!.!.!

bir de özelde okuyor diye laf atanlar var. özel okulda okumak ile bu duruma "düşmek" arasında bir bağlantı yok. bu kişinin kendi ayıbı, kendi cahilliği. her özel okulda okuyan bu kız gibi olacak diye bir kanun yok. kaldı ki bu kız nereye gitsin? sanki birçok devlet üniversitesi var, devletimiz boyuna üniversite yapıyor da özeldekiler seçemedi.

neyse bu kadar kin kustuğum yeter, zaten hepsi boşuna olmuş olabilir. gözde umayın twitterından öğrendiğim kadarıyla ekşi sözlükteki yorumları daha tam okuyamamış, ama açıp baksa da uzun yazdığımdan dolayı sanırım bu yazıyı okuyamayacak (oh so sad.!). okusa bile zaten hayatında köklü değişimler yapacağını sanmıyorum.

edit: imla.
  • ilk olayı okuyunca ''ne gündem açlığıymış be leş kargası gibi üşüşmüş insanlar'' dedim. twitter'da konuşulanlara baktım, saçma sapan yorumlar falan. rebecca black'e üzülür gibi üzüldüm hem onu hem diğer tarafı anlayarak. hani kızın yaptığı da iş değil de intihara sürüklemenin alemi yok bazında. tam böyle karışık duygularla olan bitene bakıyordum ki,

- o okula girmeye gucunuz bilginiz ve paranız yetmeyince kuyruk acısı çekip böle komplekslere giriyosunuz yapmayın yazık..

yazdığını gördüm, bütün iyi niyet ve anlayışımı geri alıyorum. haklıyken haksız duruma düşmek, sevimsiz ve maraşlıların tabiriyle yavan tarhana olmak böyle bir meziyet. hadi insanları eleştirirsin de, bu kadar mı şuursuz, bu kadar mı kendine kapalı olunur? enteresan. herhalde bahsettiği bilgi ve güç bu olsa gerek.

''tbmm nedir bilmiyorum'' deseydi yine meşrulaştıracak bir açıklama bulunurdu da, ailesinin karşıladığı eğitimine dayanarak güç ve paradan bahsedip, kendisine ait olmayan bir vasıfla, kendisinden (neye göre?) aşağı olduğunu varsaydığı insanları aşağılıyor olmanın toparlanır tarafı yok.

sonra bir de üzerine ''ben atatürkçüyüm!'' kim atatürkçü değilsin dedi ki?

- sinabey, hırsızlık yapma çok ayıp.
    + hırsızlık yapmış olabilirim ama ne derseniz diyin iflah olmaz bir hayvanseverim?!

kadar alakalı bir savunma.

not: ha bi de işin

- ne kadar salaksınız, siz burada konuştukça o amacına ulaşıyor, sizi trollüyor, onu memnun ediyorsunuz!

tarzı komplo teoricileri var.

tut ki hakikaten bütün amacı bu ve hakkında yazı yazıldıkça o orada level atlıyor, hp'si artıyor. ee? amacına ulaşması halinde benim ya da bir başkasının hayatından ne eksilecek, uzun vadede gözde dalkalı hanımların hayatında ne gibi bir değişiklik olacak? e varsın sevinsin bana ne. sanki herkes yaptığı şeylerin sonuçları başka insanların hayatını nasıl kötü yönde etkiliyor onun hesabını yapıyor da, böyle bir durumda ''ya sevinirse'' diye ket vuracağım. şimdi tbmm'ye divan diyen salak da, bunu söyleyen mi çok normal?

yine, yeniden (bkz: körler sağırlar birbirini ağırlar)
  • bertrand russell'ın şu sözünü hatırlatmıştır bana.

"akıllılar hep kuşku içindeyken, aptallar küstahça kendinden emindir."
hesabın var mı? giriş yap