3346 entry daha
  • ülkede altın kalmadığı için yükselen altın.
    nerede bu altınlar?
  • bank of america'nin nisan sonu yayinladigi analize göre 2020 sonunda 2000 usd, 2021 ortasinda 2350 usd olacakti. analizi yenilemisler; simdi 2020 sonunda 2350, 2021 ortasinda 3000 bekliyorlar, sonrasi icin düsme riski var. kaynak maynak vermiyorum, arayin bulun amk, google elinizin altinda.

altini ucuran etkenlerin rusya ve cin'in usd/euro satip altin stoklamaya baslamasi olarak gösteriliyor; zira abd ve abd hayvan gibi para basarak kendi paralarini ucuzlatmaya baslayinca euro ve usd stoklamis olan "gelismekte olan ülkeler" ellerindeki dövizin enflasyona kurban gitmesini izlememek icin altina abaniyorlar. eger bu teori dogruysa altinin 3000 dolari görmesi mantikli olabilir.

sahsen 2300'e gelince elimdeki tüm altini satma karari aldim. isterse sonrasinda on kat artsin, beni 2300 tatmin edecek.

eyy yüce tengri, meseleyi biliyorsun, ama sen karisma. sen koskoca tanrisin, senden dünyevi ayak isleri icin yardim isteyecek kadar onursuz degilim. yatirim yapiyorsam riski bana ait. :)
  • ''ons fiyatı 3000 usd'ye kadar çıkacak. yıl sonu gram altın 600 lira'ları görecek'' gibi söylentilerle birlikte son haftalarda altın dünya genelinde öyle çok talep gördü ki, bir anda şelale olur da ibre günlerce süren bir aşağı yöne girerse trenin son yolcuları çok ağır sıçtı demektir. oysa, bu ihtimal hiç yokmuş gibi bir hava esiyor, garip.
  • asi bulundu mu yok. covid bitti mi yok. ekonomiler duzeldi mi yok. faizler artiyor mu yok. altini olan bozduruyor mu yok..olmayan elindeki parayla altin aliyor mu, evet.

parcalari birlestirin artik, ne diyeyim.
  • ortalama bir adet fındık içi ağırlığına eşittir..
  • yıl sonunda 500 tl üzerini göreceğini neredeyse kesin gözüyle baktığım maden...
  • altın fiyatları ile ilgili herkes bişey söylüyor. yorum yapıyor. ama yanlış bir yerden ele alıyoruz konuyu.

altın değeri yükselmez, inmez. altının fiyatı yıllardır hep aynıdır. altın karşısında diğer para birimlerinin ve emtiaların fiyatı iner veya çıkar.

pandemi dolayısıyla amerika'da ciddi para basılıyor. bu bol para döneminde dolar altına karşı yükseliyor, yani değer kaybediyor.
  • dedemden kalan 3 evi satıp gramını 270 liradan aldığım yatırım aracı. 10 milyona aldığım altından 7 milyon lira kar etmişim. akıyor bu sıralar maşallah allah devletimize zeval vermesin.
  • uçacaksın uçacaksın havalara uçacaksın üzerine tl basıcam senin yerlere çakılacaksın
  • 318den aldığımda 40 yıllık kapalıçarşı esnafı bile bu fiyattan alınır mi yahu demişti...
6294 entry daha
hesabın var mı? giriş yap