şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
3216 entry daha
  • ülkede altın kalmadığı için yükselen altın.
    nerede bu altınlar?
  • ''ons fiyatı 3000 usd'ye kadar çıkacak. yıl sonu gram altın 600 lira'ları görecek'' gibi söylentilerle birlikte son haftalarda altın dünya genelinde öyle çok talep gördü ki, bir anda şelale olur da ibre günlerce süren bir aşağı yöne girerse trenin son yolcuları çok ağır sıçtı demektir. oysa, bu ihtimal hiç yokmuş gibi bir hava esiyor, garip.
  • asi bulundu mu yok. covid bitti mi yok. ekonomiler duzeldi mi yok. faizler artiyor mu yok. altini olan bozduruyor mu yok..olmayan elindeki parayla altin aliyor mu, evet.

parcalari birlestirin artik, ne diyeyim.
  • delik öyle bir genişledi ki artık gireni çıkanı hissetmiyoruz, an itibariyle 466 tl.
  • ortalama bir adet fındık içi ağırlığına eşittir..
  • yıl sonunda 500 tl üzerini göreceğini neredeyse kesin gözüyle baktığım maden...
  • dedemden kalan 3 evi satıp gramını 270 liradan aldığım yatırım aracı. 10 milyona aldığım altından 7 milyon lira kar etmişim. akıyor bu sıralar maşallah allah devletimize zeval vermesin.
  • 318den aldığımda 40 yıllık kapalıçarşı esnafı bile bu fiyattan alınır mi yahu demişti...
  • ev almak için bozdum maalesef (ilk defa)

3 hafta geçmedi ve değerlenme oranı %17,63

evin fiyatı da artmıştır diye umut ediyorum
    öncelikle nisan ayında yazdığım entry yukarıda.
    aşağıya da temmuz ayında yazdığım entryi bırakıyorum
    şimdi de başka bir entry giriyorum.

türk lirası çöp olmuştur.
    alın.
    taksitle ev eşyası, elektronik eşya alın.
    türk lirası olarak taksitli borçlanın.
    ev alın, araba alın.
    eğer ihtiyacınız varsa 2 gün bile düşünmeyin, aynı gün içinde modeli belirleyip koşun ve alın.
    fazla mı kazanıyorsunuz ?.
    kenarda paramı birikiyor ?.
    altın mı alsak, dolar mı alsak ?.
    bekleyelim mi acaba çok yüksek.
    demeyin. siz deli misiniz ?.
    koşun hemen alın ne alacaksanız.
    babanıza, annenize sorun.
    yıllardır bu ülkede yaşıyorsunuz.
    hiç altın, ev, araba, elektronik eşya, mobilya, gıda vs. fiyatlarının zamanla düştüğünü gördünüz mü ?.
    diye sorun.
    cevabı ben söyleyeyim.
    sen deli misin ?.
    artar düşmez.
3614 entry daha