• uzunca yazim dedim, yazdım yazdım toğarlayamadım, özet geçiyorum.

alfonsu cuaron denen abiye, var olduğu ve bize yeryüzünde bu sinema deneyimini yaşattığı için teşekkür ediyoruz. 3d izleyiniz. sakin olmaya çalışınız.
  • hayatda kalmanın mucizelerden ibaret olduğunu hatırlatan, izledikden sonra bir an önce imana gelmem gereken dedirten, mükemmel oyunculuk kaliteleriyle büyüleyen film..
  • amerikalıların çinlilere selam çaktığı film. soyuz'ların amerikan uzay mekiklerine göre uzayda daha fonksiyonel olduğunu artık herkes kabul etmiş. filmin ana fikri ise gravity'yi kim yarattı sorusudur.
    (bkz: ateistlerin cevaplayamadıkları sorular)
  • gösterime girdiği günden bu yana hakkında yaklaşık 200 entry girilmiştir.

(bkz: ekşi sözlük box office)
  • muhteşem bir soundtrack albümüne sahip etkileyici film.

prometheus ost albümü ile kapışabilecek seviyede kanımca.*
  • arkadas su filmde kalkip da bir anlam cikarmayin ya, yapmayin bunu zorlamayin bu kadar kendinizi, bienal den cikip rehberin sacma sapan anlatimlarina ozenip surada su filme bari sanatsal bir kilif uydurmayin, yok ceninmis yok dinmis yok sumus bumus, yaw 3 saniye cenin pozisyonu gordun orada bu mu yani filmden tum cikardigin sonuc bu mu yani gordugun? sicayim sokayim senin sanat anlayisina her boka pusure entel dantel olacam diye manasiz mana sokmana! yeterin lan.

bomba gibi de hayvan gibi de hic bir manasi olmayan harbi harbi sadece anlatmak istedigini anlatan filimdir, gidin festivallerde nuri bilge ceylan izleyin anuna koim ya, ne les kargalariymissiniz siz, sade siz film izlediniz bugune kadar sade siz biliyorsunuz amuna kouim. erbiri elestirmen erbiri ustat amina daldirayim afedersiniz kufur ettim ortamin amina koydum ama boyle sacma sanata ota boka yorma seyleri beni ifrit ediyor, tiksindiriyor.

su filme bari yapmayin ya! gidin 2001 space odyseye yazin istediginiz kadar sanat. kubrick deyin baska birsey demeyin, super adam asmis adam deyin baska bisey demeyin kendi capinizda. ne guzel oralarda takiliyordunuz siz ne ara dadandiniz amini izdirabini sikeyim bu ortamlara.

yok hala bilim kurgu falan.. bilim bu kurgu falan degil, hadi simdi sektir

http://a1303.hizliresim.com/17/n/l8hwg.jpg

bu karikatur onlara gelsin.

surada gelip teknik cekimleri nasil yapilmis, uzay aslinda nasil, nerelerde cekilmis teknigi nedir ne degildir falan, yok oyle sey. bilmiyor ki zaten, ver ona surada sanatci sunu anlatmak istemis, konuya boyle yaklasmis, aslinda yonetmenin bu en kotu filmi falan, lannnn. gulum orada anlatmak istedigi senin zekanin geriligi sadece fazla bise degil.
  • cnn international'da bir çok kez uzay görevlerinde bulunmuş bir astronotla (bir nevi filmde clooney'in oynadığı karakter gibi biri) yapılan bir bağlantıda, sunucunun ısrarla buradaki süserler gibi "ama şurası burası gerçekçi değildi diyolaa" şeklindeki sorularına şöyle yanıt vermiştir:

"filmde gerçekçi olmayan bir yer arıyorsanız, o da uzayda iki nokta arasında mesafe katetmek o kadar kolay değil, bunu da senaryonu akışı açısından olduğunu sanıyorum, onun dışında yaşanılmayacak, gerçekçi olmayan pek bir şey göremedim..."

uzaya henüz çıkamamış ama tüm olaylara ve fiziğini hatim etmiş arkadaşlara duyurulur.
  • bugün heyecanla seyrettiğim film.
    tek eleştireceğim kısmı oyuncu seçimi. sandra bullock dışında başka bir oyuncuyla daha güzel olabilirdi. kendisini çok severim ama romantik komedilerde seyretmeye alışkın olduğumuz bebek yüzü ve oyunculuğu bu role pek oturmamış. bilim kurgu filmlerine jodie foster, sigourney weaver gibi erkeksi oyuncular daha çok yakışıyor.
  • ankara imax de izlenirken gözlük seçimine dikkat edilmesi gereken film. filmin ilk yarısını bombeli camla izlediğimi film arasında farkedince dünyam değişti. eğer gözlüğünüz bu şekilde ise garip garip ışıkları olan film de diyebilirsiniz. hemen gidip değiştirin o zaman film kesinlikle göze daha hoş geliyor.
  • dün izlediğim film. olumsuz yorum yapanlara da elimin tersiyle vurmak istediğim film. yav arkadaş her filmde illa mükemmel bir konu ve mükemmel ince olaylar olmak zorunda mı? daha önce eşi benzeri olmayan enstantaneleri yaşattı bize film. sadece bu özelliğiyle bile izlenir. dünyayı o mesafeden izlemek, uyduların içini görmek, yer çekimsiz ortamdaki hayata dair anları yaşamak, çaresizliği görmek. bunun gibi birçok hissi yaşadık filmde. oyuncu seçimleri gayet iyi. sandra ablamız da gayet hakkını vermiş rolün. ben çok zevk aldım, çok da feyzaldım filmden. ımdb'de de 9'umu yapıştırdım.
hesabın var mı? giriş yap