• müthiş bir shakespearean karakter. bana her daim edmund ' u hatirlatmıştır. sevgiden mahrum, karanlık köşelere itilen, bir damla sevgi adına binlercesinin ölümüne aldırmayacak kadar yitik.edmund baba sevgisi ve toplum tarafından kabullenilmeyi delicesine arzular (kendisi gayri meşru bir çocuktur) ve bu uğurda kendini de içine sürklediği müthiş bir trajedi yaşarken, grima ise aşık olduğu eowyn 'in sadece bir dokunuşu ve bir birey olabilmek adına yurdunu satar. brad dourif ise tek bir göz yaşına ve tek bir kaçamak bakışa sığdırmıştır karakteri. kendi bencilliği, açlığı yüzünden ölecek olan çocuklar, kadınlar ve yıkılacak bir ülke!

grima' da edmund ile aşağı yukarı aynı kaderi paylaşır, küçük bir zafer ve ölüm!

(bkz: kral lear)
    (bkz: yüzüklerin efendisi)
  • filmde doktugu tek damla gozyasina karsiliksiz aski, karanliklara itilmis zavalli bir ruhu ve yalnizligi sigdirabilmis karakter.
  • karanlık lâkin sırılsıklam aşık karakter.

eomer bunun; "saruman seni ne zaman satın aldı? vaadettiği ödül ne grima?!" diyerek gırtlağına dayanmıştı da, o da başını çevirip aşk dolu giryan ve bir o kadar da mânidar gözlerle eowyn'e bakakalmıştı. işte grima wormtongue o bakışta donup kaldı benim usumda. isterse eline hızar alıp âlemi ikiye ayırsın, nazarımda aşkın en kristalize, en kuytuda kalmış, en halisüddem hâlidir.

elimde değil. karanlık, unutulmuş, itilmiş, tutunamamış her karekterin müptelâsıyım.
  • bu zat, filmin heyecanlı bir yerlerinde, sarumanın içine, kendi elleriyle barut ya da onun gibi bir şey doldurmakta olduğu toplara "ula bu da neki?" ifadesiyle ve mumla yaklaşarak beni gülmekten kırmıştır. evet biliyorum orada komik bir şey yoktu ama ben biraz hayal gücü kullandım noolmuş?
  • brad dourif oyle boyle yakismamis bu karaktere super yani allahin yavsagi ayrica snape ide andiriyor sac tipinden kaynaklansa gerek
  • rohan kralı theodeni, etkisiz hale getirmek için sarumanın görevlendirdiği, sözde hep riskten uzak tavsiyeleriyle kralın aklını zehirleyerek onun kendisini zayıf bi ihtiyar gibi hissetmesini sağlayarak görevini yerine getirmeye çalışan, ancak gandalfın bu oyunu bozmasından sonra orthanca aslı patronun yanına kaçan, ve en sonunda patronunu öldüren, akabinde kendisi de öldürülen lord of the rings karakteri. aka solucandil
  • yakışıklılığı ve sikici team bakışları sayesinde dikkatimi çeken asil ve onurlu savaşçı. götünü kaldırmaktan aciz rohan kralı bu adamın yardımları sayesinde yaşamıştır uzun bir zaman boyunca. gandalf piçi rohan kralına gençleştirme büyüsü ve zihin çelme büyüsü yapmasaydı asla hain olarak anılmazdı bu onurlu şövalye.
  • yüzüklerin efendisinin castingçisini alnından öpmek istememe neden olan karakter..
  • filmde* nedense saruman ordusuyla konuşurken gözleri yaşarmıştır..
  • filmdeki konuşma şekli ve rohandan kaçarken at sürmesindeki karizması mükemmeldi
    (bkz: solucandil)
hesabın var mı? giriş yap