• şarkının sözleri olmasa sadece müziği çalsa bile insanı darmadağan eden barış manço eseridir.
    zaten şarkının son bölümünde ağırlaşan melodi " hala mı ağlamadın al sana" şeklindedir.

şarkı evlilik üzeri olan oğula hitap edilse de askere gitmeden önce evden uzak tutulması gereken şarkıdır.
    sadece babayı değil oğulu da ciddi etkiler...

büyük bir üstadmışsın barış manço. gerçekten çok büyükmüşsün...
  • doğukan ve batıkan manço, evlenirken çıkış parçalarını bu şarkı olarak seçerlerse babalarını bir şekilde yanlarında hissederler gibi geliyor bana. barış manço da olanları görür sanki. ama davetliler için bu iyi mi kötü mü bilemiyorum. gözyaşlarından gelinle damadın çıkışını kaçırabilirler.
  • insanın kalbini eriten şarkıdır. şarkıların hemen hemen tamamı aşk üzerineyken, insanın oğluna böyle bir şarkı yazabilmesi ve bu şarkıyla insanı hiç bir çağrışım olmadan bu kadar sarsabilmesi...
  • doğa kadına pozitif ayrımcılık yapmış. babaların, annelerin kızlarını sevmesi normal, evlenirken ağlamaları normal, çeşitli merasimlerde duygu yoğunluğunu had safhaya çıkarmak normal de erkek çocukların sevilmesi ayıp, evlendiklerinde vedalaşmak yasak sanki. barış abimiz de gelmiş bu boşluğu doldururcasına bir şarkı yazmış.

bazı insanlar evlenirken dinleyemese de beyaz bir taşın önünde dua edip arkasını döndükten sonra kulağına birileri fısıldar, belli belirsiz;

-güle güle oğlum.
  • oğlumun düğününde (olursa tabi) bir kısımda çalmasını istediğimdir.
  • bence hayatta önemli olan, bunu söyleyecek bir babanın varlığıdır.
  • bir babanın oğluna düğününden önce söyleyebileceği en hoş, en anlamlı sözleri içeren barış manço şarkısı. bundan âlâ düğün hediyesi mi olur?

müziği bile bambaşka bir güzellikte.
  • bugün işten dönerken radyoda ilk kez dinlediğim barış manço şarkısı. barış manço'nun henüz dinlememiş olduğum birçok şarkısından biridir. bir hoş oldum. eğer neredeyse otuz yaşına gelip de babanızla ilişkinizi bir türlü tanımlayamıyorsanız hâlâ, dokunur bu şarkı..
  • ortamı nasıl yapar nasıl eder bilmiyorum ama nikah ya da düğün günümü görmek nasip olursa bu şarkıyı çaldırmak isterim. gerçi evleneceğimiz de yok ama.
  • insanın bam teline dokunan, içine işleyen, müziğiyle nostaljinin bünyede daha kuvvetli bir etki oluşturmasını sağlayan şarkı. arada bir bu şarkıyıdinlerim. sonra hayat devam eder.
hesabın var mı? giriş yap