şükela:  tümü | bugün
  • iş kanuna göre fazla mesai ücreti verilmiyorsa işvereni suçlu pozisyonuna sokacak durum. gelgelelim türkiye de özel sektörde iş kanununa uyan işletme neredeyse olmadığı için lafta kalıyor tabi.
  • hayalimdir. nasıl bir şey lan haftanın beş günü sekiz saat çalışmak? yani başkasının yanında çalışırken de kendi işimi yaparken de 12 saatten daha az çalışmadım üstelik telefonum da uzun yıllardır 24 saattir açık bayram seyran resmi gayri resmi tatilim falan da yok ve öyle alıştım ki daha az çalışamadığım gibi tatil de yapmak istemiyorum. bence 8 saat az hem haftasonu da neymiş? çalışın ulan.
  • türkçe'de bir sıkıntı yoksa, günde minimum 15 saat çalışmaya tekabül eden.

ne zaman uyuyacak bu insanlar?
  • hem psikolojik hem de fizyolojik sağlık problemlerine sebep olan, çocukların yetim gibi büyümesine sebep olan, türkiye'nin en büyük sorunlarından birisi.

akp iktidarı döneminde, cumartesi günleri çalışmakla birlikte özel sektörde standart haline gelmiştir.

keşke bu kasaba zengini şark kurnazları çok çalışmanın verimli çalışmak ile arasındaki farkı görebilecek kapasitede olsalardı, iş hayatlarında daha başarılı ve daha zengin olabilirlerdi.

(bkz: mobbing sebebiyle vefat eden bankacı)