• kadın itibarını savunmak adına komik duruma düşen birinin beyanı.
  • (bkz: knocked up)
  • "türk dil kurumuna bu konu ile ilgili öneri yapacaklarını söyleyen şakılı mücadelemiz her alanda kararlılıkla devam edecek dedi."

işte bu yola kafanı koyduysan yapacağın en mantıksız , en işe yaramaz iş budur. tdk ne ya? yalova kaymakamı! kimsenin takmadığı hatta dalga geçtiği bir kurum.

peki ne yapacaksın? gideceksin romancılara -şairlere-senaristlere: "eserlerinizde bu dile dikkat edin" diyeceksin. onlar düzeltecekler. toplum da böyle böyle düzelecek.

yani fikir doğru yöntem yanlış.
  • yer: izmir..

- abi, neredeydin?
    - ya, çiğdemi hamile bıraktım..uzun sürdü..
    - çok ayıp..ve de yanlış..
    - ne oldu lan?
    - öyle söylenir mi abi..hiç yakıştıramadım..
    - niye olm..depoda çiğdem kalmamış..hamil aradı..ben de bir çuval kapıp götürdüm..
    - kesme işaretinin gücü adına!
  • cinsellikle ilgili her konuda kadini pasif olarak gosterip kendini yuceltmeye calisan erkeklerin tepki gosterdigi ifadedir. oncelikle aktif ve pasif arasindaki farki ve bu farkin ifade olarak onemini dusunun. cinsel iliskiden "sikmek" olarak bahsediyorsunuz ya, "hamile birakmak" ifadesinin de bundan farkli bir yani yok. ikisinde de kadin pasif, erkek aktif bir konumda. kadin "sikilir", "hamile birakilir" sizin kucuk beyinlerinizde. bu ifadelerle tecavuzcu kulturu beslediginizin farkinda misiniz acaba?
  • kadın erkek eşitliğine "kız yurdu değil kadın yurdu olsun" kampanyası kadar büyük bir katkı sağlayacak, erkek egemenliği kompradorlarının suratına bir tokat gibi çarpan uyanış. muhteşem.

yerine "sıra leyleğe geldi" kullanılmasını tavsiye ederim.
  • sen istemek onun karnina cocuk koymak.
    o zaman alacak sen dujj.
    simdi ayrimciligi giderdik mi? sayin cok cirkin kadin temsilcisi.
  • hamil esas anlamında taşıyıcı demektir. mesela hamiline çekler taşıyanına ödenir. burda da taşıyana bırakmak olacağı için kullanımı doğrudur.
  • (bkz: hamile kalmak)

hamile kalmak, karşılıklı ve daha güzel gelirken.

(bkz: hamile bırakmak)

biraz daha kaba maalesef.
hesabın var mı? giriş yap