şükela:  tümü | bugün
 • cam ürünler üreten japon firma. son yıllarda asıl ürün yelpazesi haricinde gosteri amaçlı ürettiği cam müzik aletleriyle adini daha çok duyurmuş olsa da, çay ve kahve severler tarafından ezelden beri bilinir. bunlar tasarlar başkaları çalar, bunlar çizer başkalari çırpar. özellikle kahve sifonları bir olaydır.

  http://www.harioglass.com/…glish/products/index.htm
 • japon menşeili, kaliteli kahve ekipmanları satan bir şirket. kahve dünyasında pour over (filtre kahve) demleme türü için ürettikleri hario v60 ile meşhurdur. küçük el değirmenleri, pour over için özel tasarlanmış kettle'leri, vs.. gibi bir sürü güzel ama pahalı ürünlere sahiptir.
 • bir adet syphon coffee maker ve bir adet de dripper'ina sahip olduğum güzide kahve demleme ekipmancısı.

  edit: sonunda bir adet el değirmenine de sahip oldum. gelsin taze kahveler
 • mini mill kahve öğütücüsü harika olan gerçekten kaliteli ürünler çıkaran güzel firma. türkiyede mira kahve ve kahve fabrikası ürünlerini getiriyor. ama türkiye fiyatları gümrük fiyatları yüzünden oldukça yüksektir. aliexpres.com veya ebay üzerinden türkiyedekinin yarı fiyatından da ucuza temin edebilirsiniz.
 • kahhve.com 'da satılan über japon kahve cihazı. almak, denemek lazım
 • yurtidisinda hario v60 cam modelini yaklasik 12-13 dolara alabiliyorsunuz. porselen olanlari da 15-20 dolar arasinda. ama bizim guzel ulkemizde bunu 90 tl'den baslayan fiyatlarla resmen kufur edercesine satmaya calisirlar. alabiliyorsaniz yurtdisinan getirtirin ve turkiye'den alacaksaniz da https://amazon.com/ daki fiyatlardan haberdar olun.
 • japonca'da "king of glass" yani cam kralı anlamına gelmektedir.
 • ya sabır dedirterek tuzağa düşüren, zihni sinir procesi görünümlü,chemex kardeşi ile birlikte kimya laboratuarından kaçmış izlenimi veren, kahveyi damlata damlata demleyen, kahve damlarken dedelerimizin neden 500 yıldır kahveyi farklı şekilde demlemeyi akıl edemediğini düşündüren, bu arada rönesans, endüstri devrimi falan diye düşünürken insanı hırpalayan ama sonuçta acı kahvenin kırk yıllık hatırı dışında bir takım aromalara sahip olduğunu, insana festival yaşatabildiğini, hiç kahve içmeyen bir insanda tansiyon problemi yaşatacak kadar kahve merakı yaratabileceğini gösteren japon mucizesi