şükela:  tümü | bugün
 • cam ürünler üreten japon firma. son yıllarda asıl ürün yelpazesi haricinde gosteri amaçlı ürettiği cam müzik aletleriyle adini daha çok duyurmuş olsa da, çay ve kahve severler tarafından ezelden beri bilinir. bunlar tasarlar başkaları çalar, bunlar çizer başkalari çırpar. özellikle kahve sifonları bir olaydır.

  http://www.harioglass.com/…glish/products/index.htm
 • japon menşeili, kaliteli kahve ekipmanları satan bir şirket. kahve dünyasında pour over (filtre kahve) demleme türü için ürettikleri hario v60 ile meşhurdur. küçük el değirmenleri, pour over için özel tasarlanmış kettle'leri, vs.. gibi bir sürü güzel ama pahalı ürünlere sahiptir.
 • bir adet syphon coffee maker ve bir adet de dripper'ina sahip olduğum güzide kahve demleme ekipmancısı.

  edit: sonunda bir adet el değirmenine de sahip oldum. gelsin taze kahveler
 • mini mill kahve öğütücüsü harika olan gerçekten kaliteli ürünler çıkaran güzel firma. türkiyede mira kahve ve kahve fabrikası ürünlerini getiriyor. ama türkiye fiyatları gümrük fiyatları yüzünden oldukça yüksektir. aliexpres.com veya ebay üzerinden türkiyedekinin yarı fiyatından da ucuza temin edebilirsiniz.
 • başta hario v60 olmak üzere birçok ekipmanını online olarak kahhve.com sitesinden temin edebileceğiniz japon ekipman markası.
 • kahhve.com 'da satılan über japon kahve cihazı. almak, denemek lazım
 • yurtidisinda hario v60 cam modelini yaklasik 12-13 dolara alabiliyorsunuz. porselen olanlari da 15-20 dolar arasinda. ama bizim guzel ulkemizde bunu 90 tl'den baslayan fiyatlarla resmen kufur edercesine satmaya calisirlar. alabiliyorsaniz yurtdisinan getirtirin ve turkiye'den alacaksaniz da https://amazon.com/ daki fiyatlardan haberdar olun.
 • kahve dünya genelinde yarattığı büyük pazara rağmen, marka değeri açısından hala bakir fırsatların olduğu değerli bir alan. hani pazarlamacıların "niş" demeyi çok sevdikleri türden fırsatlar sunan... hario için de kahve demleme dünyasının apple'ı diyebiliriz. ürün gamı daha çok orta üst gelir gruplarını hedef alıyor ve marka değeri sayesinde, pek çok ürününü üretim maliyetinin çok üzerinde satışa sunuyor. hario'nun şıklığı ve kalitesiyle bu tür ekipmanlara sahip kişiler de kahve demleme süreçlerini bir ritüele çevirerek, kendi kahvelerini yapmaktan ayrıca keyif alıyor. ben üçüncü dalga konseptinin, sadece hario demleme araçlarıyla özdeşleşmemesi gerektiğini düşünenlerdenim.