• yeni bir hulu dizisi. 18. yüzyıl ingilteresi'nde geçiyormuş.

http://www.imdb.com/title/tt5761478/
  • 18. yüzyıl londra'sında geçen dizi, şehrin en değerli ticari faaliyetini, yani seksi anlatacak olan, bir çeşit aile draması imiş.
  • müzikleri çok iyi olan dizi.
  • --- spoiler ---
    favori karakterinin adının charlotte olmasi sürpriz degil. dizideki tüm kadınlar adeta birer minik şeytan. lucy saftiriği haric ama onu da ikinci sezon çok farkli bekliyorum.
    umarım ikinci sezon onayı alır.
  • izlenesi bir dizi. müzik ve kostüm açısından ayrı bir güzel.
  • hafif ve güzel bir dizi. pek bir derinliği yok ama kaliteli sayılabilir. tarihi dizileri, kostümleri sevenler için birebir. kafa boşaltmak için önerilir.

dizide bir tarafta orta halli insanların gittiği bir genelev var, diğer tarafta yüzleri pudralı, peruklu zengin ve asillerin gittiği lüks bir genelev var. bu genelevlerin patroniçesi olan iki kadın arasındaki çekişmeler anlatılıyor.

sokaklar, sefillik ile zenginlik ve şaaşanın yan yana hatta iç içe nasıl yaşandığını çok güzel gösteriyor.

2. sezon yayınlanmaya başladı. bu sezonda liv tylor da zengin bir kadını oynuyor.
  • 2.sezonu için bir türlü altyazı bulamadığım dizi.
  • olay örgüsünün zayıf olduğu, bazı repliklerin türk dizisi kadar aşırı replik koktuğu, ancak 18. yy londra'sına dair ince detayların bulunduğu hulu yapımı dizi. tezim dolayısıyla izliyorum ve sarıyor da izlerken ama süperler süperi bir prodüksiyon değil bence. kostümler, makyajlar ve iç mekan tasarımları gayet iyi. dili de günümüz ingilizcesi gibi çok kullanmamaları da hoş bir incelik.
    favori karakterim lydia quigley, shakespeare'in birkaç tane oyununda görünen mistress quickly adlı fahişeden esinlenilmiş olabilir diye düşünüyorum. en güzel kostüm ve perukları da o taşıyor. margaret wells'in de memelerini gözümüze sokmasından yorulduk valla, her seferinde abandone oluyoruz büyüklüğünden.
  • iptal edilen hulu dizisi.
  • 2.sezon , 3.sezonu vs bulabilen var mı?
hesabın var mı? giriş yap