• son albümünü ve düetlerini çok beğendiğim bence jübilesini mükemmel yapan ve iyi hatıralar bırakan entellektüel insan. allah rahmet eylesin...
  • güneş bir başka doğuyor neden bu günlerde
    geceler bir başka alevleniyor bu şehirde
    korkuyorum cocuklar gibi savunmasız, korkuyorum

seni unutmayacağız kıvırcık saçlı adam, gittigin yerde huzur bul
  • eşim ile lise yıllarında ayrı düşmüştük. sürekli arardım onu ancak açmazdı telefonlarımı. gecelerden bir gece, telefonumu açmıştı biricik sevdiğim. o an yaptığım ilk şey harun kolçak'ın bendeniz ile söylediği "elimde değil" şarkısını dinletmekti.

o geceden sonra hemen barışmadık tabiki. ama yıllar sonra o anı hatırladığımızda birbirimize bakar güleriz.

çok büyük adamsın harun abi, çok.
  • kendisini hep gir kanıma klibi ile hatırlayacağım sanatçı.

90'lardan geriye çok az şey kaldı. o zamanlar ülke daha mutluydu ve simge isimler vefat edince o mutluluktan da bir parça götürüyorlar sanki.
  • varlığı yeten insanlardandı.

allah rahmet eylesin.
  • hayatlarımıza iz bırakmış şarkıları ile anılarımızda önemli bir yere sahip olan güzel sesli insan. kıvırcık saçlı haliyle hatırlayacağım onu hep, yuvarlak gözlükleriyle. beni affet albümü çalacak beynimde. ne söylesek boş... onu hep güzel anacağım; bir de üç gün önce attığı tweet'i düşüneceğim: https://twitter.com/…usic/status/886394776630833152
    hepimizin bildiği ama iplemediği bu "klişe" söz bir süre içimi titretecek.
  • onno tunc la türk pop müziğine damga vurmuş değerli bir sanatçıydi. yazık olur şarkısı favorimdir..allah rahmet eylesin.
  • türkiyenin en iyi kalpli en naif sanatçılarından biriydi. 90 ların portresinde daima hatırlanacaktır. mekanı cennet olsun. hoşçakal harun abi.
  • huzur içinde yatsın inşallah.
  • birkaç saat önce, saçlarım taramadığım için kabarmıştı. birde gözlük taksam harun kolçak gibi gezerim dışarda diyordum hatuna. acaba ne yapıyordur diye içimden geçirdim.

şimdi de sözlükte ölüm haberini okudum.

birkaç saattir kafamda dönen şarkıları boşuna değilmiş. mekanı cennet olsun. eşref kolçak'a da allah sabır versin. bu yaşta evlat kaybetmek de zordur.
hesabın var mı? giriş yap