• tasavvuf konusunda yirmiden fazla eser vermiş olan zattır. eserleri bir hayli ilgi görmüş; ingilizce, rusça, italyanca, macarca, arnavutça’ya tercüme edilmiş, kazak ve azeri dillerine uyarlanmıştır. sohbeti tatlıdır, ilmi ile amildir.
  • diyanet işleri yeni başkan yardımcısı olarak atanan zat-ı muhterem. bir kere görüldüğünde zarafeti ve yumuşak sesi'nin etkisinden kurtulmak pek mümkün olamayan ve aslında mehmet görmez'in makamına* layık şahsiyet.
  • çok yaşa demeyin buyurmuş.

aksırma durumunda insanın canı adeta iade edildiğinden kelli,
    'allah sana rahmet etsin' denmesi daha uygun olurmuş.

"insanın aksıran bir mümin kardeşine "allah sana rahmet etsin" demesi aslında onun farkında olduğunun beyanı ve bir ilgi ifadesidir" diyor zatı muhterem..

çok yaşa desek mümün kardeşimizin farkında oldumuğmuz hükmü kalkıyo mu yani..
    çok yaşa desek allah teala anlamıyor mu canının iade edildiğinin farkına vardığımızı?
    iade edildiğini idrak etmesek çok yaşa diye niye diyoruz o zaman diyanet beyefendi?
    yani allah teala'nın adını geçirmezsek allah teala küsüp oturur mu..
    beni çağırmadı, bana ne o zaman mı der..
    ??
  • erzurum'da birlikte kahvaltı ettiğim kişi. müthiş bir hitabeti var diyebilirim. güzel bir adam.
  • bu adam konuşsun ve saatlerce dinleyelim. islamı anlatışı eğer gerçek bakış açısı ise, klonlanması gerekli.
  • bir vesile tanışma fırsatı bulduğum alçak gönüllü insan. diyanet işleri başkanının ve başkanlığının bu kadar çok tartışıldığı bir dönemde daha fazla ön plana çıkarılması kurum açısından olumlu olur herhalde. kendisi ilahiyat profesörü olup diyanet işleri başkan yardımcılığı görevi öncesinde marmara üniversitesinde görev yapmıştır.
  • cemaatler, tarikatler denetim altına alınmalıdır diyerek ezber bozan müftüdür. haber
  • ulkemiz icin cok guzel hizmetlerde bulunmus, simdi ise akademisyenlige geri donerek buradaki eksikligi de kapatmada onemli rol ustlenmistir.
    allah yar ve yardimcisi olsun.
    allah kendisinden razi olsun.
hesabın var mı? giriş yap