şükela:  tümü | bugün
 • merdiven'in belki de en güzel şarkısı... kim bilir?
 • yaptigi her coveri keyifle dinleyen ben* için ayni mahallenin çocuklari albümünden, yeni bir feridun düzagaç yakarisina isarettir. grup merdiven imzali sarkiyi ayrilik adiyla haluk levent de coverlamisti.
 • şimdiki popçu starların en hit parçalarıyla bile kıyaslanamayacak kalitede ve güzellikteki, dinlenildiği zaman insanı geçmişe götüren grup merdiven şarkısı. hakkında bu kadar az entry girildiğine göre de az kisinin bildigi super sarkilardan birisi...
 • hasretler ayrılıkla başlar
  yanar yürek sessizce ağlar
  bütün anılar canlanıverir
  sanki hiç bitmemişler gibi
  yolu gözlenen giden sevgili
  geri gelecekmiş gibi
  için için har gibi
  kaplar bütün benliğini
  bir garip olursun bunun ardından
  bazı bir rüzgar gibi
  eser ayrılık yeli
  giden sevgilinin ardından
  önceleri sessizdir ayrılanlar
  mutluluğu başka yerde ararlar
  oysa geçen günlere yakınırlar
  ayrılıktır bu çeken anlar
  için için har gibi
  kaplar bütün benliğini
  bir garip olursun bunun ardından
  bazı bir rüzgar gibi
  eser ayrılık yeli
  giden sevgilinin ardından
  ahh ayrılık ayrılık
 • yanlış önermedir.
  doğrusunu yazayım da tam olsun; "hasretter, vuslatlarla başlar."
 • haluk levent'in de söylediği parça. ilk haluk'tan duymuştum ve beğenmiştim.
 • haluk levent'in yine ayrılık adlı albümünde yer alan söz ve müziğin serhan kelleözü' ne ait olduğu lokomotif bir parça. şarkıyla ilk tanışıklığımız grup merdiven sayesinde olmuştu. daha sonra haluk levent bunu coverlayıp albümüne koymuş. çok güzel de seslendirmişti. sert bir ses ve ağır bir melodinin içi içe olduğu vurucu bir slow parça haline gelmiş. feridun düzağaç'ın yorumu daha yavaş ve naif bir şekildedir, arada nacizane bağlama introları bunulur. az kişinin bildiği süper şarkılardan, zamanla, yürek ağrısı yaptığı için dinlenemeyen şarkılar listesine eklenmiştir. radyoda rast geldimi severek dinleriz, eski günleri yad ederiz. o derece hoş bir parçadır.
 • özellikle barış akarsu versiyonunu uzun zamandır dinler, severim. ancak bi cümlesini yeni yeni anlıyorum, "önceleri sessizdir ayrılanlar."
  cidden düşünüyorum da öyle.
  t=0 anı: genelde kızgınlık, üzüntü, anlayamamak, anlaşılamamak gibi duygular.
  1. gün: sabah uyanıp günaydın mesajı yazmaya başlama ama sonra fark edip silme. gün içinde çok kereler benzer olaylar. ilk andaki duyguların zayıflamış ama devam eden halleri.
  2. gün: sabah buruk uyanma, onu düşünme, özleme. ulan dün bütün gün konuşmadık napıyo acaba düşüncesi. kalp sızlamaya, boğazda yumru oluşmaya başlamıştır.
  3. gün: zincirleme reaksiyon başlar ve patlayıp yok olup küllerinizden yeniden doğmaya çalışana kadar sürekli artarak devam eder. her seferinde bi öncekinden zor olur tabi. bu yüzden kendinizi avutacak kontrol çubukları bulmalısınız. bu da kişiden kişiye değişir, kimi kuaföre gider, kimi alışveriş yapar, kimi içer, kimi içine kapanır, kimi arkadaşlarıyla buluşur, kimi öylesine çıkar tek başına takılır kahve filan içer, kimi de bi karşı cinsle gecelik ilişkiler kovalar.
 • (bkz: geri dönecekmiş gibi)
  giden sevgilinin ardından dinlenilmesi gereken parça barış akarsu da söyler bu parçayı, için için har gibi yanar.