• ankara balgat'ta, malzemelerinin çoğunu hatay'dan getiren, hatta künefede kullanılacak keçi peynirini özel olarak yayladağı'na yakın bir yayla köyünden temin eden hatay sofrası.

yemekleri enfes, fiyatları makul olduğu gibi işletme sahipleri/çalışanları da misafirperver ve cana yakın. bunların dışında mersin künefesi tarzını sevenler ankara'daki en iyi künefeyi burada bulabilirler.

oburcan da ziyaret etmiş ve değerlendirmesini sitesinde yayınlamış. link yemezsem doyduğumu hissetmiyorum diyenler buradan
  • serbest çağrışım:

(bkz: hatari hanzo kılıcı)
  • humusu gerçekten de lezzetli olan mekan. belen tava ve tepsi kebabı ise vasattı.

künefe konusunda üstüne bir yer yok başkentte.

fiyatları da yazayım

belen tava:22 tl
    tepsi kebabı:17tl
    humus: 5tl
    künefe:7.5 tl(yanlış hatırlıyor olabilirim)
  • bugüne kadar peynirli kadayıfa künefe dediğimi bana ispat eden mekan. künefesi öyle bir şey ki, bir yandan tabağa avuçla girişip hepsini birden ağzıma atmak isterken, bir yandan allahım bu keyif hemen bitmemeli deyip küçük çatal darbeleri ile kendimi frenledim. karmaşık duygular yaşadım sözlük.

ilaveten; borani çorbası ve zırh kebabı da gayet güzel. kabak tatlısı pişmekte olduğu için deneyemedim, ama işletme çok iddialıydı. o da bir sonraki sefere inşallah.
  • künefesi gayet vasat olan mekan.
  • iki kişi kahvaltı gün itibariyle doksan tl. bu kadar pahalı olmasına değer mi, bence değmez. bi kez gidip denenip, görmedim dememek yeterli.
  • ben kaz başını, eşim de belen tavayı aldı, yanına soğuk humus tabağı, bir de zahter salata aldık. diğer ikram mezeleri bilmiyorum bile adını.

böyle bir lezzet yok ankara'da, başka bulamazsınız, lezzet patlaması diye kendini tanıtan (bkz: anzelha) yanında bok yemiş bu sade, mütevazi ama bir o kadar sıcak mekanın. garson işine hakim, tavsiye sorunca her şeyi anlattı üşenmeden, sorarak damak zevkimizi öğrendi ve ona göre tavsiyede bulunup ikramda bulundu.

gelelim yemeklere;

kaz başı fotoğraftaki gibi gelmedi, ama olsun, önemli olan benim löp dana eti yememdi, yedim, sadece bir tanesi yağdan yenilmeyecek haldeydi, gerisi tam löp et, apayrı bir lezzetteydi. eşim mezelerden doyduğu için nerdeyse, ana yemeği tam bitiremedi, paketlettik, yanına ikram 3 tane tandır ekmeği koydular taze pişirip, belen tava çok lezzetli bir yemek dedi, benim acıyla pek aram olmadığı için çok tadına bakmadım, azıcık ucundan ekmek bandım, fazla bir şey diyemiyeceğim.

künefe söyledik sonra tabiki. hayatında tatlı ile arası pek olmayan, şimdiye kadar öyle mekanın gösterişine aldanıp (bkz: künefezade) tattığım bir kaç künefe vardı ama çok da cezbetmedi beni, bu künefe başka ama, künefe böyle olmalı evet, bu künefe övülmeli dediğim bir tat, bir zevk, bir deneyim buranın künefesi. peşine kahve de sundular.

fiyatlarına girmiyorum çünkü bu lezzetlere varınca fiyat pek umrumda olmamalı insanın. son kuruşuna kadar helal olsun bu insanlara. allah işlerini arttırsın, daim etsin.
  • overpriced, overrated, overcrowded, overexpression of her2/neu.
  • haddinden fazla pahalı bir yer. değmez.
  • pazar kahvaltısı için gidip algida şemsiyesinin mabadımıza kaçmasıyla çıktık. tamam, hakkını yemeyelim gerçekten çok güzeldi kahvaltı ve çeşitler ancak 2 kişi için 300 tl çok fahiş bir fiyat.
hesabın var mı? giriş yap