şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ozellikle kombi ile isinan evlerde bulunabilen banyoda havlunun da asildigi, icinden sicak su gecmesi ile havluyu isitan, ayni zamanda banyonun da isinmasina yardimci olan, kalorifer petegi $eklinde malzeme. duvara asilir, banyodan sonra sicak havlu ile kurulanirsiniz. luks bir$ey yani.
 • bunun 2000 euroluk versiyonunu gördükten sonra, ameliyatla havlupan olmaya karar verdim. tüm ay gelip gidiyoruz ofise, şantiyede kaynak makinesi beynimizi, koltuklar omuriliğimizi sikizliyor ama 2000 euro ettiğimiz yok. karın tokluğuna gelip gidiyoruz işte, maksat muhabbet olsun (o kadar okula gittik şimdi de işe gitmek lazım teorisi). ama havlupan olursam, tek yapmam gereken havlu tutmak. beyne ya da konuşmaya gerek yok; mis gibi iş. bornozu giyer beklerim bir köşede, evin sahibi hazır ısıtılmış bornozu üzerimden alsın kendisi giysin. ne kira derdi var ne kombi; ben olmuşum kombi. alarko kombi gerçek kombi gerçek konfor. entrylere reklam almaya başladık, malum ekonomik şartlar yardırıyore.
 • kombisiz evlere özel olarak yapılmış elektrikli versiyonları da bulunmaktadır fakat kombili evlerde uzunluğu hasebiyle kimi insanların göz zevkini bozabilir. neticede işlevseldir ama illa havlu ısıtılacak diye bir şey de yok. insan pekala donlarını da asabilir. bir gün kont, lord ya da baron olduğumda alacağım şeydir ayrıca..
 • kombili veya merkezi ısıtmalı konutlarda özellikle banyo mahallerinde, zaman zaman da mutfak gibi mahallerde kullanılabilen dekoratif radyatör.

  bir örneği için: http://www.eca.com.tr/…id=41&anagrupid=10&prm=20482
 • dekoratif olarak kullanılacaksa krom vb ürünler kullanılmalı...

  ancak ısıtması daha önemliyse mutlaka düz beyaz renk olanı kullanılmalıdır.

  zira iki ürün arasında boyutuna göre 2 kata varan kalori farkı vardır.

  örnek:
  beyaz: http://shop.radiva.com.tr/…200-duz-beyaz,pr-33.html
  krom: http://shop.radiva.com.tr/…1200-duz-krom,pr-34.html

  geçtiğimiz yaz, mutfak için ürün alma aşamasındayken linkini verdiğim radiva firmasına bu kalori farkını danıştım ve onlar da bana ısıtma öncelikliyse beyaz renk almamı tavsiye ettiler ve ben de beyaz rengini aldım.

  şu kış günlerinde durumun gerçekten de öyle olduğunu anlıyoruz.
 • dünyada ilk üreten zehnder group a.g firmasıdır. özellikle firmanın ingiltere'de ki bisque şirketinin çok iyi tasarlanmış ürünleri mevcuttur ve her sene tasarım ödülü alır. ayrıca hemen hemen her eski binada gördüğümüz ve her geçen sene modernize ettikleri charleston radyatörün patenti de kendilerine aittir. türkiye'de fiyatları at gibi pahalıdır.

  dünyadaki tüm havlupanları söksek dünyada bir şey değişmez fakat , adamlar oturup kafa patlatmış her eve satıyorlar. hatta mutfaklara da mini havlupanlar üretip satmaya başladılar. tuhaf bir sektör vesselam.
 • şimdi bu türde krom olanları halkımız alamıyor yada bilmiyor.sadece bunun kromlarını çok beğeniyorum.çünkü banyolara inanılmaz bir hava katıyor.