• 1 haftadır üst üste yaşadığım olaylar ile, kanaat getirdiğim durumdur.

geçen hafta bizimkilere yıllardır sürekli söylememe rağmen beni pek takmadıkları ev satın alma konusunda bir süpriz yaparak ev aldıklarını söylediler. akabinde geçen ay başvurduğum iş için beni çağıran istanbul'daki şirketin şoku geldi. şu an istanbul'dayım, anlaştım şirketle ve 2bin dolar ile işe başlıyorum. hem de yarın iş başı. iş başı dediğim, yarın dubai'ye, sonra singapur'a, ardından malezya, çin, portekiz, ispanya ve ingiltere listesinde devam eden bir iş seyahati içerisinde olacağım. yaklaşık 7 ay yurt dışında geçecek zamanım. ve dün... ekşi sözlük'e bir girdim. hop, 9 ay sonra gelen yazarlık onayını gördüm. hayret lan, her şey ne kadar güzel gitmeye başladı. umarım keyfimi kaçıracak şeyler yaşamam. en fazla, yarınki uçak 15 dk rötar yapsın da keyfim ona kaçsın. razıyım. *
  • gerçekten hayat sürprizlerle doluymuş. yıllar öncesinden önünden geçtiğim duvarların, kurduğum hayallerin, keşkelerimin, imkansız gibi gözüken hedeflerimin yıllar sonra tamamen tesadüfen ve hiç beklemediğim bir anda karşıma çıkıp "bak o kadar zor değilmiş. başardın işte. ne yapacaksın sen şimdi ?" diyerek hem güldürüp hem de kara düşüncelere bırakması. ilginç. gerçekten küçükken imkansız gözükürdü bazı şeyler. ama başarmışım. sahi, şimdi ne yapacağım ben?
  • sürpriz kelime anlamı olarak beklenmediklik ifade eder.
    uzun süredir yaşadığınız bu hayatta o kadar çok sürpriz bulabiliyorsanız beklenti mekanizmanzın dandikliğine yani salak olduğunuza delalet bir kullanımdır.
    o kadar çok beklenmedik olayla karşılaşıyorsanız demek ki ya olaslıkları değerlendiremiyorsunuz yada buna kafa yormuyorsunuz. hangisi daha kötü bilemedim.
    aklı başında adam pek az sürprizle karşılaşır, bilgisi görgüsü ve anlayışı, dolayısıyla olgunluğu gelişmiş birey öyle ota boka şaşırmaz üzgünüm.
  • klişe bir laf, lakin doğru. dünyanın bir köşesine tatile gidip ilkokul arkadaşınızla karşılaştınız mı mesela? ben karşılaşmadım, ama eminim birinin başına gelmiştir. o an orada olma ihtimali yok denecek kadar az olan o kadar çok şey var ki. bunlar illa birilerinin başına geliyor. bazıları da hayatımızın bir noktasında bizim başımıza geliyor. fakat neyin, kime, ne zaman denk geleceğini bilmediğimizden, olunca şaşırıyoruz. hayat içinden sürekli çekiliş yapılan büyük bir torba gibi.
  • bir de hayat suprizlerle dolu yazan kekolarla dolu
  • haaa o şekil diyosun.. eyvallah aga..
  • % 99 mutsuzluk % 1 mutluluktur. şimdi sürprizlere geçiyoruz. çok mutlu olmaya çalışın bir daha göremeyeceksiniz. :)
  • yaşamak için nedenlerden biri. bâzen tekdüzeliğin bükülmesi bile nefes olabiliyor. bakalım daha ne sürprizlerle karşılacağım. umarım nahoş olanlarla pek karşılaşmam :))
  • özelliklede benim oynadığım iddaa kuponları sürprizlerle dolu :(
  • şarkı sözlerinde anlam bulmayı, kitap cümlelerini çizmeyi çok severim, hep de bir motto arayışım olur. değişir zamanla bu mottolar bazen büyüdükçe bazen ruh halime göre. ama bir tane mottom hep sabit kalır : * :). insan olarak beynimizin sadece bir kısmını kullandığımız bu hayatta elbette öngöremeyeceğimiz bir çok sürpriz var. bazen iyi bazen kötü...
    o yüzden çok seviyorum bu sözü.
hesabın var mı? giriş yap