• ayni zamanda oyku yazari ve cevirmen tomris uyar in da ogludur. sadece turgut uyar in ogludur seklinde tanimlanmak biraz haksizcadir.
  • babası turgut uyar'ın kendisi için yazdığı yapı adlı şiirden bir kısım

bir çocuk -adı hayri'ydi onun
    bir çocuk için hayli büyük bir ad
    ama büyüyecekti nasılsa
    severdi adını ayrıca
    -görmediği dedesinin adıymış-
    hayri çocuk
    bir apartmanın yapılışını izliyordu
    evlerinin karşısındaki arsayı iyice
    kazdılar önce
    bir sürü adamlar gelip
    bir kamyonun üstünde
    sarı bir kamyonun
    sonra kocaman bir araç getirdiler
    kazmaya adamların gücü yetmeyince
    bir adam ölçtü biçti arsayı
    bir başkası imli bir sırık tutuyordu elinde
    birden aklına geldi hayri'nin
    bir atın artık acıkmış olabileceği
    örneğin
    geçen yaz yağmurların yağdığı dönemde
    kınalar köyünde gördüğü ıslanmış atın derisinden buğular çıkan atın
    -bir keresinde kendi de
    yağmurda ıslanıp çok acıkmıştı
    birinde de annesiyle babası
    uzak bir yere gittiklerinde
    ama ne kadar uzak kimbilir
    ama sonra ne sevnmişti
    akşam olmadan döndüklerinde
    babannesini hatırlamıştı o zaman
    hiç görmediği babannesini
    ama yine de çok sevinirdi
    ondan söz edilince-

hemen evine koştu hayri
    atın acıkmasını düşleyip
    kendi açlığını duydu belki
    kendi vücudunun ülkesinde
    tıpkı atın acıktığı gibi

...........
  • bu yalnızlık benim'i okurken fark ettim, metin eloğlu turgut 2. adlı bir şiir yazmış hayri turgut uyar'a, henüz küçük bir çocukken. şair/yazar oğlu olmanın sürprizli yanlarından biri. ne güzel. metin abi için de turgut abi için de ve hayri turgut uyar için de ne güzel...

"(...)semirik kedileri tırmalıyor uzaktan kucağına alıp
    ve -elbet şimdilik güzel- şiir miir bilmiyor."
  • babasi turgut uyar annesi tomris uyar olan, boyle bir aileden gelip nasil bilgisayar muhendisi olduguna anlam veremedigim, eskiden kampuste oldurulen kopeklerin anisina siyah olan websitesine simdilerde beyaz ve turuncu renklerin hakim oldugu itu bilgisayar muhendisligi ogretim uyesi.
  • tez hocam. nazik, öğrencisine saygılı ve gerçekten de aileden gelme bir asalete sahip bir adam. övünürüm kendisiyle tez yapmış olmakla. saygılar.
  • internet üzerinden yayın yapan itü radyo’nun caz/ blues kanalın kış bahçesi programını yapmaktadır kendisi.

(bkz: #44886980)
  • kurallara saygılı, ailesinden gelen sanat asiliğini yüreğinde taşıyan ama bunu pek riskli alanlara yöneltmeden işini yapan itü bilgisayar mühendisliği öğretim görevlisi. yine de bölümde sevilen insanlardan biridir. çünkü işini sever.
  • istanbul teknik üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünü öğretim görevlisi.çok çok saygıdeğer hocadır, açık kaynak neferi, phyton sevdalısı, c ,assembly üstadı.
    1. sınıfta alınan derslerden itibaren linux aşkı aşılar damarlara.
    ayrıca şair turgut uyar ın oğlu olur kendisi.
  • kel kafali disiplin saglamak icin sesini yukseltip sinifa sertce bakmanin yeterli olacagini sanan insan*. bilgisayar bilgisine diyecek sozu olan yoktur.

(bkz: linux sucks)
  • biraz önce fulya taraflarında gördüm, çok yorgun olmasaydım birkaç laflamak isterdim aslında. hocam o kadar advanced programming, functional programming dersleri veriyorsunuz ama piyasadaki iş ilanlarında standart eski teknoloji ve dillerden başka bir şeye denk gelmedik. üniversite eğitimi alıp yukarı taşıyor insanı ama türkiyedeki iş kalitesi ve tatmini yerlerde olduğundan hayal kırıklığı acı oluyor.
hesabın var mı? giriş yap