şükela:  tümü | bugün
 • aldığım en güzel haberlerden bir tanesi.

  ------

  orman ve su işleri bakanı veysel eroğlu, hayvanlara eziyet edilmesiyle ilgili, "önümüzdeki dönem sadece idari para cezası değil, hapis cezası da geliyor. bunu özellikle vurgulamak istiyorum” dedi

  “hapis cezası da geliyor”

  bakan eroğlu, basın mensuplarının izmir’de 15 yaşındaki bir kızın bir kediyi asarak öldürmesi üzerine verilen 600 tl’lik idari para cezasını hatırlatması üzerine, hayvanlara eziyet konusunda da açıklamalarda bulundu. bakan eroğlu yeni yapılan yasal düzenleme ile hayvanlara eziyet edenlere sadece idari para cezası değil, aynı zamanda hapis cezası da verileceğini kaydederek, “hayvanlarla ilgili meclise geçen dönem sevk ettiğimiz hayvanları koruma kanunu var. ama mecliste görüşülemedi yarım kaldı, komisyonda tekrar görüşülecek sevk edilecek. bir defa şimdilik hayvanları bu şekilde öldürenleri, eziyet edenlere idari para cezası var. bu kabul edilemez bir şey, bir kediyi asmak. bir hayvana eziyet etmek kabule dilemez, bizim kültürümüzde böyle bir şey yok. dolayısı ile şimdi önümüzdeki dönem sadece idari para cezası değil, hapis cezası da geliyor bunu özellikle vurgulamak istiyorum” dedi.

  ------

  kaynak: http://www.denizliguncel.com/…i-geliyor-h23470.html
 • hayvanlara eziyete çok ciddi yaptırımlar gelsin ve uygulanmaya başlansın, akp'yi günahı kadar sevmeyen biri olarak gider oyumu basarım. çok net.
 • gelsin de uygulanacak mı?
  en iyi ihtimal x yıl verip erteleyince pek bir işe yaramıyor da.
 • bu sefer hakikaten hayata geçirilmesine inanmak istediğim gelişme.
  http://www.hurriyet.com.tr/…-hapis-geliyor-40600171

  özellikle bu kısmı çok kritik;
  "ancak madde sadece “sahipli hayvanları” koruyor. yeni çalışmada bu maddenin kapsamının genişletilebileceği belirtildi." genişletmek bir ihtimal değil, öncelik olmalı.

  keşke sürecin hızlıca gerçekleşmesi için elimizden gelen bir şey olsa.
 • nihayet
 • sevgili aktroller her güzel şeye muhalif olmak zorunda değilsiniz. orman bakanınız bile "satın alma, sahiplen" tweetleri atıyor. kafanız karıştı herhalde.
 • hayvanların ruhu, canı olduğuna inanmayan bunca vekil varken çıkması zor yasa.

  tabii bir de sürekli göz ardı edilen

  (bkz: hayvan olduren insan oldurur)

  gerçeği var. ama ipleyen yok.