• deneyimli hd* encoder'ların ve x264 developer'ların bulunduğu bittorrent sitesi. vakti zamanında çok fazla fake upload yapan türk üye olduğundan, türk ip'lerinden yeni üye alımı yasaklanmıştır.
  • "kendini 5 yıl sonra nerede görüyorsun?" diye sorsalar hdbits üyesi olarak görüyorum derim. o kadar zordur buraya üye olabilmek.
  • kullanıcılarına davetiye vermiş site, fakat halen türkiyeden üye olunamıyor davet ile.
  • türk kullanıcılarının forumda fake upload konuştuğu kaliteli hd torrent sitesidir. davetiyesini bulmak neredeyse imkansızdır.
  • internetin illuminati'si. herkesin girmeye çalışıp kimsenin üye olmadığı, insanların içerisinde neler olduğunu sadece rivayetler ve fısıltılar eşliğinde konuşabilidiği bir platform.

vakt-i zamanında türk kullanıcıların şerefsizliği yüzünden hala ve hala türkiye'den ip kabul etmemektedirler. buraya zamanında fake upload yaparak ülkenin komple ban yemesine sebep olan adamlarla emilie nereng'i facebook'tan ekleyenlerin aynı insanlar olduğunu düşünüyorum.
  • güncel davet kuralları aşağıdaki gibi olandır:

aşağıdaki üyelerin davetiye göndermeleri mümkündür:
    hesabınız en az 2 yıllık olmalıdır.
    full disk, remux, caps veya internal encodes türünden en az 2 tb seed ediyor olmanız gerekir, veya;
    yukarıda belirtilen içeriklerden 1 tb olmak üzere toplamda 3,5 tb seed ediyor olmanız gerekir.
    hesabınızın en az 1 tb download etmiş olması ve seed süresinin toplamda en az 2 ay olması gereklidir.

davetiyelerinizin sorumluluğunun sizde olduğunuzu unutmayın. davetiyeler satıcılar, dolandırıcılar veya yasaklı ülkelerden gelen kişilerle sonuçlanırsa, davet ayrıcalıklarınız, vıp statünüz ve / veya hesabınız tehlikede olacak.
    bu sitenin güvenliği sizin davetiyelerinize bağlıdır. başka kişiler adına davetiye de yollamayın.
    aşağıdaki ülkelerin yasaklı olduğunu lütfen unutmayın: çin, mısır, letonya, rusya, türkiye, ukrayna, vietnam.

--- spoiler ---

the following members are eligible to hand out invites:
    your account is at least 2 years old.
    you're seeding at least 2 tib of data of the following content types: full discs, remuxes, caps or internal encodes; or
    you're seeding at least 1 tib of data from the aforementioned content types and 3.5tib in total.
    you also need to have downloaded at least 1 tib and been seeding the data for at least 2 months (in sum).

keep in mind that you are responsible for your invitees! ıf invites end up with traders, cheaters or people from banned countries, your invite privileges, vıp status and/or your account will be in jeopardy!
    the security of this site is dependent on your discretion with your invites. don't invite people on behalf of other people either! more in this forum topic.
    please note that the following countries are banned: china, egypt, latvia, russia, turkey, ukraine, vietnam.
    --- spoiler ---

4 tane davetiye hesapta kuzu kuzu yatıyor ama belirtilen şartları sağlasak bile davet edebileceğimiz kimse yok ki*
  • sitede türkiye yokken de gayet güzel skandallara imza atılabiliyor. hatta bizimkilerin sitenin forumunda fake upload muhabbeti yapması bile şunun yanında epey masum kalıyor. sıcak geldi;

http://www.reddit.com/…_trading_activites_and_ddos/

burada bahsedilen elemanlar freshon.tv yöneticileri. iptorrents skandalı daha soğumadan, bir diğer önemli sitenin daha bu işlere karışması hoş olmadı. korsanlığın bile haysiyeti var as.

not: davetiye için 200 euro ödeyenler varmış.*
  • bu tracker'a türkiye'de yaşayan bir kişi olarak sahip olmanın bir özelliği yoktur.

tek tutunduğu dal retention dır. bluray öncesi 10 yılın hafızası burada ve çok canlıdır. dosyaya tıklarısınız ve maksimum hızda iner. sadık paylaşanlar çoktur.

ama en kaliteli bluray ripler burada diyen çıksın da görelim. artık bu işin düşkünleri bu tür riplerin sunulduğu niş yerlerde..... bakınız epsilon, framestore, hdbee

ahd'nin kibar adminleri ve iyi ripper'ları baya yol almıştır.

ama şuda bir gerçek. hala insanlar ben hdbits kullanıyorum dediğinde şu mesaj alttan yüklenir. sen gelirken ben dönüyorum şekerim :)

yurdum insanı erken yaşta ratio maker ile ve torrent invites ile tanışmıştır.

soranlar olursa en eski ve en büyük hd içerikli torrent paylaşım sitesidir.
  • evvela davetiye gönderebilmek için ya vıp ya da "dedicated seeder" olunması şartının arandığı bir private tracker sitesidir hdbits. dedicated seeder ölçütü ya minimum 2tb full disc, remux, internal encode seed etmek, ya da 1tb'si full disc, remux, internal encode olmak üzere toplamda 3,5tb seed etmektir. tabi tüm bunları minimum 2 ay süresince seed ediyor olduğunuz takdirde davetiye panelini görmeniz mümkün olmakta.

indirdiklerinizi seed ettiğiniz sürece burada ratio tutturmak hiç de zor değildir aslında. 11 senedir üyeyim, 8mbps gibi zavallı bir bağlantı ile dahi bir senede 1080p olduğumu hatırlıyorum. gayet işlevsel bir bonus point sistemi vardı, 2014'de size cap'i de kaldırdılar. yani diğer tracker sitelerinden indirdiğiniz yüksek boyutlu dosyaları burada cross seed ederseniz saatlik bonus puanınızı 100'lere kadar çıkartmanız mümkün. 34,600 puan ile 50gb upload kredisi satın alabiliyorsunuz. 10tb hd ile seed'e abanıp aylık 100gb upload kredisini çok rahat toplayabilirsiniz.

uzun lafın kısası ratio tutturmak imkansız falan değil, imkansız olan davet edilseniz dahi tr ip range'i banlandığı için sign-up sayfasından ileriye gidebilmek. bu ip ban hala duruyor mu tabi bilemiyorum ama invite panelinde gayet kırmızı harflerle "please note that the following countries are banned: china, egypt, latvia, russia, turkey, ukraine, vietnam. ınviting people from these countries requires explicit consent from a member of staff. you will risk losing your invite privileges if you fail to comply." yazıyor. tabi legend ya da vıp class birisi size referans olur, encoder olursunuz, vs. bu tipler için ip falan bakılmaksızın kapılar her zaman açılır.

2007'de bu tracker daha emeklerken toplasan 150 kullanıcı vardı tr'den, bu amcık ağızlılar nasıl bir hırsla ratio cheat yaptılarsa, top10 listesinde en çok upload yapan ülkeler listesine tr'yi birinci sıradan soktular iki günde. tabi adminlerin olaya uyanması uzun sürmedi. velhasıl şu anda yana yakıla davetiye arıyorsanız, hatta davetiye olmasına rağmen üye olamıyorsanız bu arkadaşlara teşekkür edebilirsiniz.

yukarıdaki arkadaş güzel özetlemiş aslında sitenin önemini. ben son senelerde uhd remux işine kaydığım için beyondhd, awesomehd, privatehd daha sık kullanır oldum zira 2160p remux zaten heryerde bulabileceğiniz taze bir içerik, artı remux mevzusu encode gibi ustalık/incelik gerektiren bir şey de değil. bu noktada daha çok artık release team tercihi download trafiğine yön veriyor. ben misal framestor veya epsilon tercih ediyorum. ama ne zaman ki arşivde 720p hdtv scene olarak duran bir diziyi 1080p bluray encode ile upgrade etmek istersem ilk gideceğim yer her zaman hdbits'dir. zira burada asla ve asla seed sorunu yaşamazsınız ve ınternal encode'lar piyasada bulabileceğiniz en yüksek kaliteye sahiptir. tabi power user ınvite forumunu da es geçmemek gerekiyor, hdbits'de 1080i üstü olmuş her adam, diğer tüm private tracker sitelerin de üyesi olmuş sayılır benim gözümde.
  • üye olunması en zor olan private tracker bu olsa gerek.
hesabın var mı? giriş yap