• istiklal marşı, o dönemdeki en büyük birleştirici unsur olması için yazılmıştır, başarmıştır da, içerisinde tek bir türk kelimesi geçmez, nesi rahatsız ediyor şimdi türkiye partisi olan bir partiyi?
  • ateist ve sol geçmişe sahip oldukları için oldukça normal bir durummuş. hımm, tabi tabi. tüm hdp milletvekilleri solcu, ateist falan filan. hüda kaya, altan tan neden okumuyor? bunlar ateist ya da solcu değil. ulan oğlum erkek gibi çıkıp deyin ki, bu ülkenin marşından da, bayrağından da nefret ediyoruz. ne sikime bin dereden su getiriyorsunuz?
  • türkiye partisi olmak isteyen bir partinin doğru olmayan hareketi. bu marş türkiye'nin marşıdır, türklerin değil. sen bu marşı türk marşı olarak kabul edip okumazsan, senin türkiye'nin meclisinde de yerin yok o zaman.
  • bugün meclis açılışında gerçekleşmiş olay.

tanım bittiğine göre rahatça söyleyebilirim; artık şehitler, bayrak, milli marş ya da hiçbir şey sizin için önem arz etmiyorsa, ne sizin için önemli olur.

neymiş efendim tayyip erdoğan güzel okuyormuş ama neler neler yapmış, böylesi bir alçaklığı nasıl olur da bu kadar sığ bir örnekleme ile açıklamaya çalışırsınız şerefsiz vatan hainleri.

aklınız fikriniz hdp'de, gidin kitap okuyun zihniyetli pislik, ne okuyalım heidi'nin dağdaki mutlu yaşantısını mı okuyalım. ey alçak rezil ülkeyi yönetecek adamlardan daha önemli ne olabilir.

allah topunun belasını versin bu teröristleri destekleyenlerin. biraz gururunuz kalsın, biraz toplumsal anılarınıza saygı duyun. biraz.
  • bak bak, herkes de bahaneleri sıralamış, dinci marşmış,milliyetçilik varmış, solcularmış, ülkeye şöyle yapılmışmış.

heykel dikerken, şeriattan bahsederken, sağcılarla yolsuzluk soruşturmaları zamanı paslaşırken hiç bu ilkeler aklınıza gelmedi. şimdi geldi o yüzden kurtuluş savaşı sırasında kurulan bir iradeyi yansıtan bu metni okumuyorsunuz.

okuyup okumamanız hiç umurumda değil de, böyle bahaneler bulmayın insanları güldürmekten başka bir işe yaramaz çünkü.

ya da şöyle söyleyelim, insanların yalana karnı tok. boşuna kasmayın, okumazlar sana mı soracaklar deyin. bu kadar.
  • muhtemelen içerisinde geçen "kahraman ırkıma" bir gül! dizesi nedeniyle eşlik edilmemiştir, fakat bu sefer ben bile savunamayacağım kusura bakmasınlar.

böyle türkiyelileşme olmaz, milletin ağzına sakız vererek politika yapılmaz.
    batıda hdp'yi savunan bana yapılmış bir haksızlık, bir saygısızlıktır.

yarın ben tekrar hdp'yi savunduğumda batıdaki yurttaş istiklal marşı'na eşlik etmeyenleri bana savunma bsg diyecek. siyaseti sadece politikacılar yapmaz, seçmenler de yapar. kendine etmiştir. yazık etmiştir. bana da ayıp etmiştir.

edit : marşa saygısızlık yapılmıştır demedim, bana haksızlık yapılmıştır dedim. kimse marşa eşlik etmek zorunda değil, ayağa kalkmışlar zaten. ben milliyetçilerin ağzına sakız verip batıdaki seçmeni zor durumda bırakmalarından bahsediyorum. bugun tv'da şu sahne dönerken 15 yıllık ülkücü berberimin sandalyesinde olmak istemezdim. bu tavırlar devam ettikçe biz daha çoook fethiye'de linç edilir, rizelerde dayak yeriz. siyasetin ve toplumun gerçeklerini görebilmek ve ona göre davranmak lazım bazen.
  • neden rahatsız oluyorsunuz ki oğlum bundan şimdi? daha dün milliyetçiliğe ana avrat düz gidilen bir makaleyi dünün en beğenilenine sokmadınız mı amkoduklarım?

bence çok güzel harekettir. az bile yapıyorlar. verin az daha oy verin.
  • ulusal marş ve bayrak bir ülkenin sembolüdür. beğenip beğenmemek ayrı, eleştirmek ayri, saygısızlık ayrı olaydır. bu ülkenin meclisine giriyorsan "yok ama ben bayrağa inanmıyorum, ulusal marşı benimsemiyorum" davranışları abesle iştigaldir.
    iste bu nedenle de, bu olay hdp'nin türkiye'nin değil ancak pkk'nın partisi olacak kadar çapı olduğunu ve zamanında shp ile meclise girdikleri günden bu yana bir arpa boyu yol alamamış olduklarını gösterir. demek ki ne yaparsan yap, malzeme bu!
  • hdpli vekiller kürsüden çüklerini sallasa; "ne var lan, adamlar samimi işte sanki siz de yok" diye bütün sözlüğü azarlayacak kardeşlerimizin olduğunu göstermiştir.
  • bizlerin pkk marşı okumaması kadar normaldir. ama tabi bizi pkk genel meclisine sokarlar mı? maaş verirler mi? dersen, işin garibi işte tam oralarda bir yerdedir.
hesabın var mı? giriş yap