• hayatı elinden alınan bir kızcağız. insanlar bu kadar rahat cinayet işleyebiliyor, sahi nedir bu türkiye'deki şımarıklık? herkesin kendisini kabadayı zannetmesi, namus davası zorbalığı, maskülen tavırlar, delikanlılık zırvalığı, ''adamsın, koçumsun, aslanımsın'' sırnaşıklığı. ''psikopatız biz'' asalaklığı. başka insanların hayatı kendi hayatına göbek bağıyla bağlı zanneden magandalar. başka insanlar üzerinde hak iddia etme aymazlığı. arabesk alt kültürün yüceltildiği ve yücelttiği yığınlar. kimse gelip bana demesin dünya'nın bilmem ne ülkelerinde de yaşanıyor diye. yaşanmıyor. bu kadar rezalet başka bir ülkede yaşanmıyor. en doğusundan en batısına. bunlara dur diyecek, bu toplumsal kriminalizasyonu engelleyecek bir güç yok mudur? illa demir yumrukla insanları hizaya getirecek, höd deyince titretecek bir sistem mi gerekli akıllanmak için? insanların aklını başına alması için? büyük bir açlık, buhran mı gerekli? ya da kast sistemi mi oluşturulsun, katmanlara göre alt sınıflar daha da ezilsin, birçok hakları ellerinden alınsın, 7/24 kamplarda çalıştırılsın, yorulmaktan kafa kaşıyacak vakitleri bile kalmasın. bunu mu istiyorsunuz? ya da iq testi, kültürel testler, karakter analizleri yapıp sınıfta kalanlar sosyal psikolojisi vasat olanlar sürgün mü edilsin. asalakları kafalarına vura vura mı eğitsinler? ne istiyorsunuz bu toplumdan. nedir yani derdiniz, ruhsal problemleriniz. pırıl pırıl insanlar cahillerin, lümpenlerin, değersiz canlıların hışmına uğramak zorunda mı?
  • sadece böyle bir konuda birleşebilsek, anasının babasının, duyarlı her vatandaşın yüreğine düşen ateşi söndürebilsek, böyle somut konuları çözsek mesela dünya güzeli bir melek bir ipsiz sapsız şerefsiz tarafından vurulup öldürülmese. şiddeti ve kadına şiddeti destekleyen, körükleyen ne varsa cezalandırılsa ve engelleyecek politikalar geliştirilse.

olmaz işte. çünkü buna çanak tutan biraz da vahabi, feodal ve ataerkil kültürün kendisidir. bunun ortadan kalkması ise zaten türkiye'nin kalkınması ve birilerinin tarihe gömülmesi demek...nur içinde yatsın.
  • bu kızcağızı vuran şerefsizin bir ışidliden bir pkkliden farkı yoktur. başka şeyler söyleyemiyorum çok fazla gg olacak zira...

şerefsizler... sevginin, aşkın ardına saklanan böcek zihinliler... sevgi öyle bir şey mi?

işin en boktan yanı da kızcağızın twitterda sapığım var yazması... göz göre göre... of.

https://twitter.com/…oken/status/909880613964075009
  • boğaz düğümleyen kızcağız. daha 17 yaşındaymış uzun zamandır ülkede bir haber böyle dokunmamıştı.

17 yaşında bir gencin umutlarını hayallerini canını çalmanın yeterince bir cezası yok ama umarım katili içerde hakkıyla cezalandırılır.
  • kadınların uğradığı hak ihlallerine ve zorbalıklara kafa yoran insanlara, "feminazi, kezban, meriç" vb. etiketleri yapıştırarak, meydanı bu katillere bırakmaya çalışan sözlük zontaları, gelip bu başlığın altında günah çıkartmaya ve vicdanını rahatlatmaya çalışmasın sakın. söylemlerinizle cesaretlendirdiğiniz başka bir barbar daha, gencecik bir kızı hayattan kopardı. o kızın gözlerine bakıp utanın biraz, hala utanabiliyorsanız tabii.
  • haberi okumadan yorum yapanları gösteren cinayet. kardeşim kız zaten sevgili değil adamla, adam platonik ve kızı rahatsız ediyor. sırf entry olsun diye entry girmeyin şuraya.
  • kızacaksınız belki ama öldürün abi bu kızcağızın katili orospu çocuğunu. ne faydası olacak bu döl israfının bu dünyaya. aldığı nefes haram sik kırığının.

hümanistler gelmeden yazayım. bir hafta içinde bu yaş aralığındaki veletlerin binlercesiyle karşılaşan, onlara bir şeyler anlatmaya çalışan bir mesleğim olduğu için rahatlıkla söyleyebilirim ki, bu çocuk ve bunun yaş aralığındaki tayfadan zerre kadar fayda beklemiyorum bu memlekete. bunların laubaliliğini, gevşekliğini, bi boktan anlamayıp her boku bildiğini zannedişlerini, hayatı bağlıymışcasına ellerinden düşmeyen telefonlarıyla ilgilenip kendinni herkesten önemli gören tavırlarını ben hiç kimsede görmedim. öldürün bu şerefsiz evladını ki, uyansınlar, ceza denen şeyin ne olduğuun öğrenip doğru olanı yapıp, doğru yaşasınlar.
  • gene bazı hiyarlar tarafından suçun kıza atıldığı olay. öldürülüyorsun ama yine de suçlu oluyorsun.
    (bkz: yeni türkiye)
  • o kadar çok soru, o kadar çok ihmal var ki... kızcağız twitter'ına "sokağa çıkmaya korkuyorum" dediği zaman niçin okunup geçildi? polise falan haber verilmedi? gerçi haber verilse polis bir şey yapmayacaktı, yakaladıklarına yapmıyorlar ama ne bileyim ya koskoca çürümüşlüğün ortasında yaşıyoruz. hem 22 yaşındaki psikopat silahı nereden buluyor? bu kadar basit mi bu işler?
hesabın var mı? giriş yap