• ripley* serisinden bir kitap.
  • heloise abelard'in sübyan sevgilisidir.. ayni zamanda abelard ( heloise'in dayisi tarafindan hadim edilen kisidir ) icin isa'yi kullanan fütursuz hatundur, fransizdir. bir dönem fransa'yi sallayan yasanmis olaydir, simdilerdeyse bi dolu ülkede tiyatro ile gündemi mesgul eden benzersiz sevda öyküsünün bas kahramanidir.
  • eski superonline calisanlarindandir. super iyi bir arkadas. insan sarrafi. cok zor olaylar atlatmis insan, birde burnuna yaptirdigi zorunlu estetikden sonra burnumu yamuk yapmis orospu cocugu diye ortalarda dolanan super sahis
  • good housekeeping dergisi'nde "ask heloise" isimli ko$esinde bir nevi guzin abla'lik yapan sari$in hanimdir.
    yalan ruzgari dizisindeki gibi saclari ve kiyafetleri vardir, "yastiklardan sperm lekesi nasil cikartilir" veya ne bileyim, "firinda yanlislikla kuzu budu yaktiniz, kokusunu neyle giderirsiniz" gibisinden "puf noktalari" verir.

(ha evet; good housekeeping okuyorum, gencim, guzelim, bekarim, yastiklardan sperm lekesi cikartmayi biliyorum. mesaj budur.)
  • tom ripley'in eşidir kendisi.
  • ortaçağda yaşamış o dönemin büyük filozoflarından abelardus'a aşık olmuş ve onun için herşeyi göze alan bir mutsuzluk öyküsünün kadın kahramanı...
  • çok zeki, zekasını çok iyi kullanabildiği için de had safhada akıllı, olaylar karşısında çok pratik çözümler üretebilen, deneyimlerinin getirdiği bir sonuç olarak hayata dair bir çok konuda söyleyebilecek sözü olan, ikna kabiliyeti yüksek, başarılı bir erkeğin arkasında varlığı düşünülmesi gereken tür kadınlardan.
  • femme fatale kavramını ziyadesiyle hak eden sözlük bayanı.
  • yıllar önce, bugünkü tarihin bir kaç dakika öncesinde doğmuş ve iyi de etmiş; ilkin kendine..

(bkz: 42) ve (bkz: 46)
  • adı altına uzun zamandır çok şey yazmak istememe rağmen gelip gidip sadece bakmakla yetindiğim benim için yüce insan. onu tam olarak tarif edecek tek sözcük bulabildim :
    ablam
hesabın var mı? giriş yap