53 entry daha
  • delinin biri taş atıyor kırk akıllı da cevap vermeye çalışıyor.
  • e-devlet uzerinden bu konu oylamaya acilsin dgs ile doktor olan hemsireyi kabul edenler bu hekimlere yonlendirilsin boylelikle herkes kendi istedigi sekilde hayatina devam eder. ayrica oss/lgs vb sinavlara basari olcmuyor diyen arkadaslar icin ufak bir aciklamam var ustte bir arkadasinda dedigi gibi matematik yuzyillardir zeka olcme kriteri olan bir branstir ve oyle de kalicaktir sinavin diger bolumleri icin de ezber deniyor ancak zaten tip icin ezber en gerekli seylerden biri yani bu sinav aslinda tip ogrencisi olmak isteyenler icin gayet yeterli bir sinavdir. he yaratici dusunce vb seyler olculmuyo olabilir ama zaten hekimlikte yaraticilik kullanmaniz gereken yer cok kucuk bir skalada kaliyor ki zaten o kadar doktordan bi kismi da bu yetiye sahip oluyor. sonuc olarak basligin kendisinden cok tibbi kazanan insanlara laf sallamaya calisan buyuk ihtimalle sinavda yeterli basariyi gosterememis insanlarin tipcilarin zekalarina kendince laf atma cabalari beni rahatsiz etti ancak hayat onlarin dusundugu gibi degil hala kendilerinden zeki veya calisarak birilerinin onune gecebilcek insanlarin oldugunu kabullenememekteler. tibba giren insanlarin cogunda da hem bu zeka hem de calisma becerileri ust duzeyde bunu once kabullenmek lazim.
  • bu memleket hemşirelik okuyup subay olan ve sonra tabip subaylara emir verenleri gördü/görüyor.

dgs'ye ne gerek var, oldu deyin oluversin. hem ameliyatlarda bütün işi hemşireler yapmıyor mu!
  • türkiyede milletin yarısı yarım doktor zaten. herkesin evinde muhakkak bir torba ilaç vardır. anneniz de muhakkak ne şikayetiniz olsa o torba içinden uygun bir ilaç bulur size. hatta hangi ilaçla hangisi kullanılmaz, hangisi nasıl kullanılır hepsinin detayına hakimdir. hasta olunca doktora gidip muayene bile yaptırmadan bana şu şu ilaçları yazıver der, doktorları iyi ilaç yazan ve kötü ilaç yazan olarak ayırırız.
  • hekimlere karşı ön yargının bu denli büyük olduğunu sizlerin yazdıklarını okumadan tahmin bile edemezdim..okudukları tüm kitapları toplasan bir guyton fizyoloji bile etmeyecek adamlar ahkam kesiyor..sizde olmayanı değersizleştirince siz değerli olmuyorsunuz..kapasiteniz buysa kabullenin..
  • 40 puan ile yurt dışında okuyanları doktor yapmaktan mantıksız gelmemektedir.
  • bu sisteme göre hemşireler doktor olunca hasta bakıcıların da hemşire olması gerekiyor. tabi bu durumda hastabakıcıların yerine de temizlik personelini, temizlik personelinin yerine ise güvenlik hizmetlerini, onların yerinde oluşan boş kadrolar için hastane veya sağlık kuruluşu çevresindeki esnaf ve seyyar satıcıları düşündüm. nasıl olur bilemiyorum...
  • (bkz: (ıq un şu an kendi içinde) zirvedeyken bi sktir git)
  • berberden de dgs ile direkt dermatoloji uzmanı yapalım.

benzer şeyler.
20 entry daha
hesabın var mı? giriş yap