• sözleşme yenilendi şu tarihe kadar ücretsiz feshedebilirsin yoksa sözleşme devam edecek diye mail atıp sonra da sadece sözleşmenin olduğu herhangi bir fesih ibaresi vesaire olmayan bir link atan saçmasapan servis. hepsi burada hesabımda gezindim, orada da bir şey yok, hepsipay ücretli mi ücretsiz mi o bile yazmıyor. ben sizin arayüzünüze tüküreyim ya. hayır zaten ayda yılda bir kullanıyorum, onda da söverek çıkıyorum, uygulamasında linklerin çoğu çalışmıyor, web versiyonda cüzdanım sayfasına giriyorum abartısız 10 dakika boş beyaz ekran oluyor, siz kim üyeliği falan haketmek kim, şu mailden sonra komple hesabımı silip başka e ticaret sitelerine doğru uzayacağım gibi.

edit: hepsiburada yardım kısmında şunu buldum: "hepsipay hesabınızı kapatmak için 0850 252 40 00 numaradan müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz." e-ticaret sitesinde hesabı kapatmak için telefonla arattırmak gerçekten şahane fikirmiş, tam yıldırma politikası.
  • hepsiburada.com'un satın alma adımında zorla kullandırmaya çalıştığı ödeme sistemi.

aynı gün içerisinde üst üste üç kere şikayet etmiş ve iptal edilmesini talep etmiş olmama rağmen "iptal edildi" deyip iptal etmiyorlar.

müşteriyi bu şekilde bir alışverişe zorlamaları, iptal edildi deyip etmemelerinden dolayı kendilerini rekabet kuruluna şikayet ettim. iki kardeş şirketin (d ödeme elektronik para ve ödeme hizmetleri a.ş ve d-market elektronik hizmetler tic. a.ş) birleşerek doğrudan kredi kartı ile satınalmayı engelleme çabaları bana tekel oluşturma çabası gibi gözüktü. e devlet üzerinden "rekabet kurumu başvuru portalı" na gidip yeni başvuru oluşturabiliyorsunuz. aynı başvuru tcmb üzerinden de yapılabilir zira ödeme sistemi lisansını veren kurum merkez bankası.

bu ödeme sistemini dayatmaları ve özellikle kapatmamış olmalarına rağmen dalga geçer gibi kapattık demeleri sayesinde hepsiburada.com u kullanmayı bırakma kararı aldım. tavsiye ederim.
  • hemen her gun büyük firmaların veri çaldırdığı ve hiçbir yaptırımla karşılaşmadığı bir ülkede asla güven vermeyen ödeme sistemi. bir de şaka gibi dayatma yapmışlar. müşteri hizmetlerine kullanmak istemiyorum diyorsunuz kaldıramayız mecbur kullanacaksınız diyor. kırk yılın başı bir şey alacak olduk ucuz diye ona da pişman ettiler. sinirle uygulamayı filan sildim. ülkede kvkk diye bir kurum var daha bir tane işe yaradıklarını görmedim. yemeksepeti dünya veri çaldırdı, geçenlerde dominos verileri sızdırdı en ufak yaptırım yok. hepsipay cüzdana güvenip kimse kart filan kaydetmesin derim. amazon ürün gamını genişlet, prime seçenekli kargoları arttır kurtar bizi şu medeniyetsizlerden gözünü seveyim.
  • hepsipay, (bkz: keriz silkeleme odaklı geliştirilmiş şeyler) başlığı altında rahatlıkla değerlendirebilir bir konudur.

kısaca hepsipay sistemi şöyle,
    sizden her ay premium ücreti tahsil eder ve alışverişlerinizden küçük bir yüzde (maksimum 15 tl olmak üzere) puan verir, bu puanı da alışverişten 14 gün sonra yükler ve 15 gün içinde kullanmanız istenir, aksi halde puanınız silinir.

fakat şöyle bir detay var; hepsiburada, sattığı her ürünü piyasaya göre daha pahalı satıyor. sana daha pahalıya sattığı üründen kazandığı yüksek kârın küçücük bir kısmını yukarıdaki şartlarla geri veriyor. yani, örnek veriyorum, sen 40 lira daha pahalıya aldığın üründen 3-4 lira para puan geri aldığında kar etmiş sayılmıyorsun, bu sayede gayet güzelce keriz silkeliyorlar.
  • oh ne güzel, onay olmadan cüzdan tanımlamışlar bana da.
    ödeme cüzadan üzerinden olsun, bir sıkıntı olursa karta geri yatacağına hepsiburada da kalsın para. mecbur gidip başka şey al.
    büyük ihtimal charge back'i de böylelikle devre dışı bırakıyorlar, sonuçta bir ürün için para yatırmayıp cüzdana bakiye yüklüyorsun, bir sıkıntı olursa olay bankayla alakasız hale gelmiş oluyor.
  • buraya yaziyorum ama aslinda yorumum hepsiburada hakkinda olcak. durup duruken bir mail gönderiyorsunuz, diyorsunuz ki kullanici sözlesmemizi yeniliyoruz. buraya o kadar ok, bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederiz. ama gelen mailde yazan “sözlesmenin yürürlüge girecegi tarihe kadar, herhangi bir ücret ödemeksizin sözlesmeyi feshedebilirsin.” cümlesini okuyunca, “hmmm demek ki bi seyler ucretli olacak” dedirtiyorsunuz. hepsipay'in sitesine giriyorsun, özelliklerinde tamamen ucretsiz'i goruyorsun. kafa iyice karisiyo. bi seyler ücretli oldu mu olmadi mi aq.

neyi degistirdiniz olum. niye degisen onemli seyleri bi kac basit maddeyle ozetleyip sözlesmenin linkini vermiyorsunuz. detaylari merak eden, hukuki terimler/cumleler arasinda bogulmayacagini düsünen de tiklasin sözlesmeyi okusun.

bu kadar yalap sap is olmaz.

t: hepsiburada'nin ödeme sistemi.
  • allah belanızı versin, ikicez ürün alacaktık kredi kartı ekranı yok, hepsipay öde var. almıyorum artık duyun sesimi, o kredi kartı ekranı geri gelecek.
  • şark kurnazları sözde puan veriyorlar, verdikleri puan kullanım süresi 15 gün. hiç kullanıcı dostu değil direk iptal ettim üyeliğimi. amazon prime candır.
  • durduk yere hepsiburadayla olan tüm ilişkiyi sıfırlamaya iten sebep. ulan sen kim oluyorsun da beni bunu kullanmaya zorluyorsun ya ? gece gece iki kitap alalım dedik sinirden deliye döndürdüler. ilk başta inanamadım vardır bir şeyi falan ama baktım adamlar bildiğin zorla cüzdana aktaracaksın paranı diyor. bir de metin imzalıyor onaylıyorsun tabi kimse okumuyor. yahu akıl alır gibi değil bunların business departmanına sesleniyorum : "aranıza daha zeki insanlar alın".
  • 1 nisandan beri bir cok kisinin karta iadesini yollamayip onu isleten ve catir catir paradan para kazanan uygulama… sadece benim cevrem 1m parasi geri gelmeyen var. nerde kardesimm bizim paramiz, karta geri yatir ulan :)
hesabın var mı? giriş yap