• haberin hadsizliği karşısında fenalık geçirdim.

üst edit: sayfaya hit kazandırmamak için haberin ekran görüntüsünü ekliyorum. altta bir yazar “banayasal adli yazar buyuksivas'ı mı okuyor” demiş. okumuyorum, sabah uyandığımda arkadaşlarımın büyük bir tepkiyle storylerinde paylaştıklarını gördüm, burda paylaştım. başka bir amacım yok. linke tıklamak istemeyenler için;

görsel
    görsel
    görsel

--- spoiler ---

bu aralar çok fazla dikkat çeken bir durumla karşı karşıyayız. istasyon caddesinde, çarşıda, pazarda bir işiniz varsa veya gezintiye çıktıysanız karşınızdan size doğru gelen her 5 kızdan neredeyse 1 tanesinin göbeği açık durumda.

sivas'ta anne babalar gerçekten çok değişti! her 5 kızdan 1'inin göbeği açık

bu haberi okuyan bazı kişiler mutlaka diyecektir ki sana ne kardeşim…

derdimiz kimsenin giyimine kuşamına karışmak elbette değil…

bizimki sadece bir durum tespiti.

eskiden garip karşılanacak veya ayıplanacak olan bu durum sivas'ta artık oldukça normal karşılanıyor. göbeği açık kısa tişört veya büstiyer giyemeyenler gömlek giyip alttan illaki bir düğüm atıyor. yani gömlek giyse de göbeği açıyor.

--- spoiler ---

kaynak

edit: twitter'daki paylaşımlarında da örnek olarak selena gomez'in göbeği açık fotoğrafını koyup bir de blurlamış geri zekalılar. link bir de şu var; link
  • --- spoiler ---

--- spoiler ---

bu kadar şey yazdıktan sonra içine şu yorumu katmak.

az delikanlı olun lan! ben kılık kıyafete karışıyorum yorumum bu de..

hem ayranım dökülmesin hem g**üm s**ilmesin.
  • fahri müfettiş olarak bu göbek açan günahkar kızları ihbar edebilirim. hemen o 1 tanelerin adreslerini alayım.
  • kimsenin giyimine kuşamına karışmak istemeyip göbeği açık giyinen insanlara dikkat çekmek isteyen büyük sivas yetkililerinin fikir sıçmığı olarak gördüğüm yazısı.

siz kimsiniz ki anne babaların değiştiğini söyleme, insanların giyimine dikkat çekme hakkını kendinizde buluyorsunuz?

demişler ki ‘’ bu şekilde giyinen kızlara hal böyleyken anne babaları artık bir şey demiyor.’’
    demeleri mi lazım?
    karışmaları mı lazım?
    dövmeleri mi lazım?

sana ve size soruyorum, size ne lazım
  • zamanında milleti otellerde canlı canlı yakan bir memleket için gayet normal bir durum.

yanlış anlaşılmasın bizim memleket de farklı değil ( kayseri ) aynı yobazlığın farklı versiyonları mevcut.

edit : imla.
  • insan yakan bir şehir için şaşırtmayan bir zihniyet, 2021 yılında haber yaptıkları şeye bak aq ahaha "buyuksivas" he aynen.

edit: (bkz: #125003068) kadınların göbeğini açınca dansöz olduğunu öğrendiğimiz başlık aynı zamanda, adam baya baya kadın göbeğine hasret, öyle bir abazalık vah ki ne vah...
  • --- spoiler ---

--- spoiler ---

'değil' kelimesini istemsizce eklenmiş olduğunu sadece ben mi hissediyorum.
  • bir adet çomar tarafından yazılmış bir sıçmık. hiç de tıklayıp hit kazandırmayın sayın suserler. bomboş.
  • bu bir modadır 5 yıl önce göbek açık tişört yoktu piyasada bence gayet estetik bir tarz.
  • akıllara sivasta dondurma yiyen 5 kişinin haberini getirmiştir.
    (bkz: hem de külahtan)
hesabın var mı? giriş yap