• aileyi çevre ile değiştirirsek büyük oranda katıldığım önerme.
  • desteklemediğim önerme. doğrusu için "bir aile çocuğunu vezir de eder, rezil de" minvalinde bir önerme kurulmalıdır.
  • doğruluk payı çok yüksek. ihtiyacı olan sevgiyi ve güveni vermeyip aşağıda çekebilir olmak istediğinden başkası olmasını da isteyip zorlayabilir. her iki uç ta çocuğun hayatını mahvedebilir.
    sanırım özünde iyilik sanılan bencillik var işin içinde.
  • zeka, karakter ya da eğitim, hepsinden daha önemlisi var, aile. iyi bir ebeveyn bir psikopat da yetiştirebilir erdemli bir insan da. işte bu yüzden önce aile bireylerinin erdemi önemlidir.
  • yüzde 80 oranında katılıyorum. ne ekerseniz onu biçersiniz.

ha bazen delilik çocuğun ruhunda oluyor, o noktada sizin bir suçunuz olmuyor. ya da çocuk zamanla diğer çevresinden etkilenip devreleri yakıyor orası ayrı bir dava.
  • katıldığım önerme..öğretmenlik değil anne ve babalık yapın çocuğunuza.. evlat veya evlatlara sahipsiniz yarış atlarına değil bilin istedim.
  • sevgi.
    27 yaşındayım hala sevgi bekliyorum, sevmeyi öğrenmeyi, şefkati, öpmeyi, sarılmayı.
    sıkıldım artık gösterilemeyen sevgiden
  • "çocuğunuzun size anlatmak istediği her şeyi can kulağıyla dinleyin. küçükken anlattığı küçük şeyleri dinlemezseniz, büyüdüğünde yaşadığı büyük şeyleri anlatmayacaktır. "

bu bağlamda doğrudur.
  • şu kitabın konusudur aynı zamanda.
  • dünyaya getirme amaçları nedir sorgulanır, sevgi ve saygı dahilse bile muhakkak sıfat ve ünvanların çevresel etkilerle önemli olduğu bir çağdayız malum, aile denilenlerin çocuklarını içsel, bireysel yetersizliklerin dışa vurumlu ispat deneği gibi gördüğü durumlarda da zaten çocuklar yarış atı muamelesi görüp kendi değerinden biihaber başka kalıplara dökülüp, başka hayallerin çizgisinde geçen yılların ardından heba olup solan hayatları yaşamıyorlar mı sanki?

üstelik bu ünvan sevdasının aile içi ikilikler, çatışmalar ve evlatlar arası bölünmelere yol açması da cabası. bencillik nasıl bir perdedir ki "ben yaptım ben yazarım" kafasına evriltiyor insanları düşünülesi bir ayrım burda.

kendini çok geç olmadan keşfedebilen ve keşfine binalar inşa edip çevresine kendisini destekleyenlerle güzel bahçeler oluşturanlara da ayrıca selam olsun bunu bir aile ile değil yine kendi kendine başarmıştır çünkü.
hesabın var mı? giriş yap