• yahu neden suyla karıştırılmış arpa, ya da ekşitilmiş üzüm suyu, ya da damıtılmış şekerli su içmek , fakirliğin karşılığı olsun ki?

normal bir fermente işlemi bu şekerli sıvıyı içki haline getiriyor. bunu içince neden fakir kalmalıyız, hiç düşünmüyor musunu?

sizi fakir bırakacak insanlar bahane üretiyorlar: ayy işki işdin, suflilik istedin, amarıgan müziyi dinledin de ondan oldu.
  • içkiden hayvan gibi vergi alıp aktroll besleyen iktidarın kurbanı olmuş kişidir.

içki de tıpkı gıda gibi temel bir tüketim maddesidir. fiyatının ona göre belirlenmesi gerekir.

edit: "para" yerine "vergi" yazdım.
  • 12'li bira avrupa'da 10 euro. türkiye'de olması gereken fiyatı da taş çatlasa 30 liradır. ama türkiye'de tek bir tane bira 30 liraya satılıyor. adam dümdüz anana sövse yeri yani.
  • cafeler dolu, yollar araba dolu, herkesin cebinde cep telefonu. rüya gibi bir ülke.
  • alkol pahali oldugu icin yiyecek ekmek bulamayip da alkole para harcayan bu tip insanlara zerre saygim yok. bu tip asalaklara sozlukculerin garibanlik anlari basliginda bolca rastlarsiniz.
    işsizdim sevgilim yoktu annem gariban babam ölmüş, evde buzdolabi boş ama "cebimdeki 50 lira ile bira alip kordon'da ictim" sabaha kadar agladim falan yaziyorlar.
    daha 6 yasindayken annesinin cuzdanindan pazar parasi calip sporcu kartina yatiran tiptir bu kisi.
  • bağımlı adamın, sadece bağımlı olduğu şeye parası vardır .
  • bu durum seni neden ilgilendiriyor ve nereni yakıyor bay/bayan islamofaşist troll?
  • başlığı açan yazarın bahsettiği tiplere ben de acımam. zevkine sürekli para verip dea ağlayan adam az ötede ağlasın.
  • muhtemelen entry sahibi arkadaş kendisinden borç istemesin diye ağlıyordur.. borcuna sadık değilsen demek ki!

(bkz: borç isteyene vermiyorum yerine söylenen şeyler)
  • sen kime kinlendin birader isim ver.
hesabın var mı? giriş yap