• her sabah komşumuz bay adams'ın çim biçme makinesinin sesiyle uyanmamla birlikte gerçekleştirdiğim eylemdir...

lanet olası ihtiyar bir günde çimleri biçmesen ne olur sanki !!!
  • kahveyi bilmem de, bu "her sabah duş alıyorum" olayına kıl olan, amerikanvari bulan, entel kuntel işler olarak değerlendiren ampuller daha birkaç ay önce "metrobüste herkes ter kokuyor" diye şikayet edenler değil mi? her sabah duş alan adam amerikanvari, ter kokan adam pis türk. allahtan belanızı mı istiyorsunuz anlamadım ki
  • sabah 1 saatini hazırlanmaya harcayan erkek başlığında örneği çokça görülebilen cümledir.

herkes böyleyse, benim karşılaştığım doğal ter kokulu, ensemde öksürüğe boğulan, eline hapşurup da tutunduğu otobüs direğini salyayla kaplayan, bedava çay veren benzin istasyonunda kuyruk oluşturan insanlar kimler?

edit: duş alanlara gıcık olan pis insan değilim la ben. sadece, bunu yapmayıp da yapıyormuş gibi gösteren artislere lafım.
  • duş alıp tertemiz işe / okula gitmeyi amerikan vari bulanları gösteren cümle.

o kadar ezik ve kapalı bir beyniniz var ki, son derece başat / birincil / olması gereken gereksinim ve ihtiyaçları bile, toplumda yaygın değil diye eleştiriyorsunuz; yapanları özentilikle suçlayıp, kendinizle beraber aşağılamaya çalışıyorsunuz. çünkü aşağılık kompleksi olan insanlarsınız. doğruyu yapmak batıyor size.

ha bu arada, bahsi açılmadığı sürece reklamını yapmam ama "her sabah duş alıyor kahvemi içiyorum" diyen adam benim. ve üstelik bunu yapmak dünyanın en basit şeyi.

(bkz: #29263390)' deki işlemi yapmadan önce kahve suyunu ocağa koymak, duştan çıktığınızda kahvenizin hazır olması için yeterli.

git şimdi başklarını kendi seviyene indirmeye çalış ezik insan.
  • benim için bir ''amerikan rüyası'' halini almıştır. evvelden beri hep filmlerde görürüm. karakter kalkar, üstünde eşofmanları vardır muhakkak. gider duşa girer, ardından kahve makinesinden kahvesini alır, mısır gevreğini yer sonra havlusunu alır, kulaklığını takar ve evinden çıkıp sabah sporunu yapar.
    ama bu benim için hiç olmadı. hep ''ben de böyle yapacağım lan çogzel'' deyip ertesi gün ''s.kerim ya ne duşu be, ben o arada 10 dakika daha uyurum'' deyip alarmı hep erteledim.

hiç olmuyor yani öyle şey. ama kahvemi mutlaka içerim bak.
  • şu dünyada en büyük aydınlanmanızı, 15 dakika daha az uyuduğunuzda hiçbir şey kaybetmeyeceğinizi fark ettiğinizde yaşayacaksınız.

saati 10-15 dakika daha önceye kurduğunda, duş da alırsın, servise koşturmak zorunda da kalmazsın, makine yağından yapılma poğaça yerine adam gibi yumurta-peynirle kahvaltı bile yaparsın pratik olursan.

o 15 dakika ne seni uykuya doyuracak, ne de nihayetinde işe gitmekten kurtaracak. ama erken kalkarsan gereksiz sabah stresinden kurtulursun, bu kadar basit.
  • her sabah duş alana değil de bunun yalanını söyleyen şerefsizlere kıl olunmaktadır.
  • bunu "lümpen, avrupa/amerika özentisi" diye yaftalayan arkadaşların taharet musluğu konusu açılınca "ıııyyyy, tüm amerikalıların götü kaşınıyo aslında, hepsi boklu boklu dolaşıyo" demeleri de çelişkinin en güzelidir, değil mi?
  • kahve olayını geçtim de duş alırım her gün ama o da sıkıntıymış gün aşırı çimmek daha elzem diyorlar. mesela bizim peder de erkenden kalkar kahve içer o da yurt dışından kalma alışkanlığıymış sanırsın emekli diplomat. bir hırsızlık vakasında karakolda ifade verirken öğrenmiştik.
hesabın var mı? giriş yap