• bu ara sık sık denk geldiğim insan grubu
    bir acayip triplerde herkes gergin ve anlamsiz derecede saldırgan...
    birde bu grup insanlar sevgi dolu görünmek için midir gerçekten midir bilemem inanilmaz bir hayvan sevgisi içindeler...
    ama içten olduklarina inanmak o kadar zor ki çünkü insanlara gelince bir tek onlar hak sahibi gibi davranıyorlar...etraflarına saygisiz ve tahammülsüzler...
    bir garip nokta daha bu insanlarla hayvanlar ayni ortamda olunca onlarin yanina gitmeyi reddediyorlar...hayvan işte içgüdüsel hareket ettiği için nerede gerçekten sevildiğini anlıyor sanirim...

yahu bunu yazan ben de 3 senedir işsiz bir insanim...ne ülke gündemine duyarsizim ne de insanlik dışı tahammülsüzlere...

bu ülkede yaşadığım sorunlar yüzünden kimseyle kavga edecek neden aramıyorum anlatabildim mi bilemiyorum...

duyarli olmak ve bu ülke içinde yaşamaya çabalamak neden başka insalara saldirmayi gerektirsin...

çok ilginç gerçekten ülkede bunlar oluyor diye başka bir insanin hakkini hiçe saymak gerçekten haklı bir gerekçe mi !
  • kesinlikle katılıyorum. bu durum bir süredir vardı fakat gerek ülkenin işsizlik ve ekonomik sıkıntıları gerekse corona virüsü yüzünden insanlar daha tahammülsüz ve gerginler
  • zaten 80 lerin sonuna kadar sesli gülmenin ayıp sayıldığı bir ülkede yaşıyoruz. gülmenin ayıp sayıldığı üstüne ekonomik sıkıntılar, gelecek kaygısı eklendiğinde çok normal karşıladığım hadisedir.
  • gereksiz?
  • gereksiz bir gerginlik mi? son bir hafta içerisinde ülkede yaşananlar bile ruh sağlığı yerinde bir insanın kafayı sıyırması için yeterli. pandemi var önlem yok. yangınlar çıkıyor üstü kapatılıyor. üst üste kadın cinayetleri işleniyor vahşice ve yine suçlular ceza almıyor. ülke ekonomisi batarken tepemizdekiler herşey güllük gülistanlık gibi davranıyor. gençler işsizlikten kırılırken işi olanlar geçim sağlayamıyor. ne gereksizliğinden bahsediyorsun pardon? daha fazla çemkirmek istemiyorum..
  • ölümcül deney filmini aratmayan bir dönemde, her geçen an fakirleşiyoruz, üstüne suriyeliler, onun da üstüne umutsuzluk ve korku... adeta kamerun milli takımının soyunma odasına düşmüş piper perri gibi gibiyiz. bayern münih karşısında 60. dakikada 7-0 geriye düşmüş takımın kalecisi gibi, gergin gergin sıradaki atağı, gol yiyerek savuşturmayı bekliyoruz. gitar teli gibi gerginim ulan.
  • zengin daha da zengin hale geldi, diğerleri ihtiyaçlarını bile alamaz duruma geldi ve ya geliyor...

zengin olanlar olmayanlara sakinleştirici çay ikram ediyor ve gerginliklerini alıyor,sonrası şakalar-komiklikler... işte böyle güzel insanlar yüzü suyu hürmetine dönüyor dünya...
  • gerekli olduğu konusunda çok fazla şey sayılabilir diye düşünüyorum....
  • ve herkesin gereksiz mutsuz ve kendini bir bok sanmalarıyla yarışır...
hesabın var mı? giriş yap