• isvec kokenli indie rock- folk grubu. gitar ve vokalde andré herman düne ve david-ivar herman düne tarafindan 1990larin sonlarina dogru kurulan gruba sonradan davul ve geri vokalde isvicreli neman herman düne katilmistir. (sanirim gruba dahil olunca herman dune ismini soyadi olarak almak gerekmektedir, zira ben bu sahislar arasinda bir kan ve aile bagi bulundugundan supheliyim.) halen fransada yasayip, durmadan muzik uretmekte olan grubun muziginde, pavement, will oldham, smog, cat power, bob dylan, neil young, sonic youth, the moldy peaches gibi isimlerin izlerini bulmak mumkundur. her ne kadar son donem oradan, buradan, her yerden semiz otu gibi bitiveren genc-modern folkcu-soz ve muzik yazari-eli gitarli ve genelde pek aglamakli sarkilar yazan muzisyenlere itibar gostermesem de bu grubu pek eglenceli ve sevimli buldugumu, ozellikle sarki sozlerine dikkat edildiginde insani tatli tatli gulumsettiklerini soyleyebilirim. sozgelimi neighbours adli sarkisinda bir kadin sarkiciyla yapilan dueti ele alalim:

kadin: canitin* gec oldu ben gideyim. (bu noktada belirteyim de yanlis anlasilmasin, ben bu canitini dilimize necati olarak cevirmeyi uygun gordum)
    necati: olur mu canim daha yeni geldin sayilir, guzel guzel muhabbet edioz surda.
    kadin: ama sabah burdan cikarsam komsular ne der karina?
    necati: karim beni bugune kadar tanimis olmali...
    ikisi birden: oyleyse konu komsunun hayatimi kontrol etmesine izin vermeye gerek yoook!

kadin: necati cok yanastin, mahallendeyiz, konu komsu yanlis anliycak.
    necati: haklisin anlayabilirler, yalniz tum gordukleri buysa ben ne yapayim, gitsinler anlatsinlar karima
    ikisi birden: karim beni bugune kadar tanimis olmaliii
    ve yine hep beraber: oyleyse komsularin hayatimizi kontrol etmelerine izin vermeyeliim, lay lay!

neyse, konuyu fazla dagitmadan ve civitmadan daha ayrintili bilgi icin http://www.hermandune.com/ diyor, huzurlarinizdan ayriliyorum.
  • insanı mutlu eden bir müzik icra eden,fakat 2006 da dağılmış grup.
  • your name/my game sarkisi asagidaki sozleriyle niyeyse sanki karantinayi ozetliyor benim icin, gunde bir on kere fala dinlemeden uyuyamiyorum. bilim insanlarinin insafina kalmis babun gibi hissediyormussam demek. youtube linki de vereyim hadi:

https://www.youtube.com/watch?v=dvgucyzmvzc

"shit-scared of a tiny flame, even the trees call your name
    and the baboon, and the baboon in the cage at the mercy of scientists
    he is brave and he's a-showing his teeth to resist
    and despite all the drugs that they are using to tame
    him, he's a-shouting your name
    the baboon that no-one can tame, he's a-shouting your name
    to the scientists who feel no shame, he's a-shouting your name
    and when i'm lost again, well i do the same
    i shout your name"
  • dağılmamıştır, andré herman düne gruptan ayrılmıştır sadece. hatta yeni john hamm'li klipleri bile var. süperler bunlar.
    http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=hy_wuw2u5ly
  • be a doll and take my heart gibi keyifli ve güzel bir parçaları da vardır. ısrarla dinleyiniz.
  • herman düne- with a fistful of faith
    kadri bilinmemiş gruplarda bugün herman düne. bu dingin tınıyı seviyorum. ılık bahar akşamlarından merhaba.
hesabın var mı? giriş yap