• hiçbir fikri olmadan şu hayatta yaşamayı becerebiliyorsa ekşi sözlükte yazarlığı da bir şekilde kotaracak olandır.
    (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan ekşi yazarı)
  • azcık ondan biraz bundan alarak türlü pişirmeyen, her konuda fikir sahibi olduğunu öne sürerek cehaletini sergilemeyen yazardır. her bireyin yaşadığı sınıf ve kültüre ait fikirleri vardır. ekşi sözlükte yazar olmak için bilgi yarışması açılmıyor. ki bilgilenmek isteyenler için yeterli kaynaklar mevcut. buradaki konu, bireyin kendi fikrini ya da fikirsizliğini özgün ve özgürce açıklayabilmesidir. okuma zorunluluğu yoktur. beğenme zorunluluğu hiç yoktur. başkalarının yazdıkları hepimizin aklına gelmiştir nedense. ama sadece onları okurken ya da dinlerken hatırlarız bunları.
    bazı fikirler kafada durduğu gibi durmaz kağıtta. hepsi budur..
  • 9 yaşındaki yeğenimin yaptığı şey. yazarlığının onaylanması ise tam bir muamma.
  • benim lan bu.
    tek amacım var burda zaman geçirmek. ne aydınlanmaya geldim ne aydınlatmaya.
  • bu internet sözlüklerinde yazar olmaya bu kadar anlam yüklemeyi anlamıyorum hakkaten. ''yazar'' kelimesi çok fazla burda yapılan eylem için.

şurda bulunan herkesin derin bir edebiyat bilgisi, birikimi olması gerekmiyor. vakit geçirmek, eğlenmek, bildiği mevzularda yazmak için üye olunabilir ekşi sözlüğe.

ayrıca hiçbir fikri olmayan insanda yoktur. herkes kendi penceresinden iki kelam edebilir kendince.
  • hiç bir fikri olmayan insan olmayacağından geçersiz bir önermedir. ayrıca aşırı genelleme yapmak gibi psikolojik bir bozukluk belirtisidir. (bkz: üzgünüm leyla)
  • sen fikri falan boşver de yazar olmanın bir kişi değil, bir kişi tarafından gerçekleştirilen eylem veya içinde bulunulan durum olduğunu ve şöyle kişidir, böyle biridir, dedemdir vs. şekillerde tanımlanamayacağını bilenler tarafından yapılması tercih sebebidir.
  • tanım yapmaktır.
  • hiçbir sözlükte yazar olmayıp çokça fikri olan bendenizin tam tersidir. inşallah yazarlar kafilesine katılır katılmaz bu entryimi sileceğime de and içerim.
  • bu durumdaki insanlar için ne diyeceğimi bilemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap