• 14 şubat organizasyonunda sertab erener için çift kişilik locaya

36 saat kala

"kusura bakmayın bir yanlış anlama olmuş sizinki 4 kişilik locaymış" denilen
    "eee naparız tuğba hanım ?"sorusuna
    "çözeriz"
    "ya iki arkadaşınızı daha getirir 4 kişilik kullacaksınız locayı"
    "ya 4 kişilik parası öder eşinizle beraber 2 kişi rahat rahat otururursunuz" (ohha amk)
    "ya da rezervasyonunuzu %30 kesintiyle iptal edersiniz" (yuh, siktir hem benden %30 kazan hem de 4 kişiye sat locayı)

denmesine izin veren kurum / kurumsal / bişey. (aslında ben farkındayım otel değil de konser organizasyonu yapanda sorun da, 2500 vermişim valla kim ne pinti derse desin 2500 daha veremem, yuhhh)

sittir.
  • saç ektiren, kafaları sargı bezli arapların cirit attığı otel.
  • güzel bir oteldir. genellikle seminerler için geliyorum. bir kez de kaldım ve buradaki konaklama deneyimim güzeldi. ancak, en kötü tarafı otoparkı. bu kadar güzel bir tesisin otoparkı, sokak arasındaki işletmelerden farklı değil. daracık bir girişi var. dikkatli olmazsanız arabayı sürttürebilirsiniz. zaten, duvarlar sürten arabaların oluşturdukları çizikler ile dolu. çok katlı otoparkı var, ama yukarı veya aşağı iniş-çıkış bu darlıktan dolayı problemli. şansıma güzel yere arabamı park ettim. eğer bu otele seminer için geliyorsanız, arabanızı hemen dışarıya park edin. sahrayıcedit’in içinde. cumartesi günü haricinde, o gün pazar kuruluyor, dışarıda park konusunda sıkıntı olmaz — cumartesi günü, otele e-5 üzerinden giriş yapın.

not: ikram edilen sandviçlerden bazıları pek taze değildi.
  • yenisahra'daki toyota plaza ile teknosa binalarının arasına açılmış. trafiği rahatlatacağından şüphem yok :)
  • kulağımızın arkasında bir noktasında ufak bir boşluk kalmıştı. sağolsunlar o boşluğu da değerlendirmişler. zaten karşısına bi kaç sene önce kurdukları optimum alışveriş merkezi trafiğin ağzına sıçmaya devam ediyor. bir de bu geliyor. sağlı sollu allah belanızı versin.
  • hiltonun yüzkarası. umursamaz çalışanlara sahiptir. odalar rezil bir şekilde pisti. dileyene fotolarını da gönderirim.
  • hayatımda kaldığım uzak ara en rezalet otel. kaldığım süre boyunca yaşadıklarım kelimelerle ifade edilemez. 3 kere odam değişti. 12.30 da giriş yaptığım otelde saat 16.00 da sorunlar çözülebildi. bu arada gerek telefonla gerekse yüz yüze otelin vekalet eden müdürü ve misafir ilişkileri sorumlusu hanımla çözümsüz birçok telefon görüşmem oldu. vekil müdür tarafından telefonda sözüm kesildi, dinlenmedi, ben konuşuyorum, benim sesimi bastıyıor, ama ben sizi dinledim, siz beni dinleyin diye ısrarlı bir şekilde sesimi bastırma gayretine girdi, telefonu kapattım, daha sonra odaya geldi ve "sizi yüz yüze göreyim istedim!" dedi. burası hilton mu nasıl hizmet dediğim zaman bana "evet siz bilmiyor olabilirsiniz ama hilton" gibi cevaplara da maruz kaldım. otel odasını kontrol edip veriyoruz diye saatlerce bekletiyorlar, sonra verdikleri oda da sorunlu çıkıyor, 3 oda ve saatlerden bahsediyorum! son odayı geldiler kendileri de baktılar, bu arada vekil müdür isterseniz fiyat farkıyla suit odalarımıza alalım sizi diyerek hizmet anlayışını ve kapasitesini ortaya koydu! otelin odalarının klimaları ya çalışmıyor ya da randıman vermiyor, yataklar gıcırdıyor. rezaletin son perdesi, hayatımda bu kadar kötü bir muameleye ve hizmete maruz kalmadım. hilton bomonti'de de konakladım, orası ne kadar mükemmelse burası o kadar berbat. yalnız otellerde eksik hizmet olabilir, oluyor ama burada terbiyesizlikle eksik hizmet harmanlanmış. ben dünya yüzeyinde hele de 5 yıldız zincir bir otelde böyle bir hizmet ve böyle bir personelin var olduğunu tahayyül edemiyorum.

bu arada şunu da belirteyim, bu otelle ilgili şikayetimi online bir platformda dile getirdim ve otel müdürü bana cevap olarak otellerinin mükemmel olduğunu herkesin çok beğendiğini yani sorunun bende olduğunu söyledi ve bir de şunları söyledi:

"suit odaya ücret farkı ödemeden geçmek istemenizi saygıyla karşılıyoruz ancak otelimizde kısıtlı sayıda bulunan suit odalarımıza geçişi ancak cüzi bir ücret farkıyla kabul edebilmekteyiz.
    "sadece size özel olan kişisel beklentilerinizi karşılayamadığımız için üzgünüz."

benim yorumumda suit oda isteği var mı yok ama şunu diyorum ulan saatlerdir bekletiyorsunuz, her türlü terbiyesizliği yapıyorsunuz, 3 tane oda değiştiriyorum, üçü de sorunlu çıkıyor hala diyorsunuz ki daha para verin. yani şimdi öyle okkalı bir küfür hak ediyorsunuz ki, onu geçtim senin müdür vekilinin tarzı, tavrı ortada, beceriksizliğini bir kenara koydum, önce özür dileyeceksin sonra personelini sorgulayacaksın, bir de diyor ki size özel kişisel beklentiler, ulan hangisi bana özel, sorunsuz odada kalma isteğim mi bana özel, herkes yatak gıcırdasın, herkes klima çalışmasın istiyor da bir ben mi tersini istiyorum, yani ağzıma bayağı bir şey geliyor ama tutuyorum işte kendimi, işte böyle müdüre, böyle personel, böyle hizmet, hilton ne hale geldin sen bu ülkede bak da gör, yazık...
  • temizlik ve hijyen konusuna söz olamaz ve ayrıca garson çalışanları çok güleryüzlü ama ekolojik dönüşüm konusunda çok bilincli olmadıklarını gördüm.
  • yılbaşında gülşen ve ozan çolakoğlu'nun sahne alacağı otel.
  • (bkz: yenisahra)
hesabın var mı? giriş yap