• "hasan öfkeyle fırlayınca, kardeşi hüseyin onu durdurmak için fırlamış. bu görüntülerde var. ama çıldıran hüseyin'i tutmak ne mümkün. kapılar kilitli, camlar kapalı olunca, daha da çıldırmış. yandaki aynaya japon tekmesi atmış, yetmemiş, arabanın üstüne çıkmış tepinmeye başlamış.
    sonra binmişler arabalarına, çekip gitmişler.."

yani diyor ki inip arabadan paşa paşa dayaklarını yeseymişler hüseyin beyciğim hiç sinirlenmeyecek olay buralara gelmeyecekti.

videosunu izlediğimiz gördüğümüz olaya rağmen adamlar suçlu değilmiş. emniyet şeridini kullanıp ilerde polis olursa sola kırıp birinin önüne geçmek gayet normal bir olaymış. emniyet müdürünün kapıda karşılaması ise iyi bile olmuş.

baştan aşağı zırvalamalarla dolu bir yazı.

hıncal uluç'un ağır küfürleri hakettiği bir yazı. ( diyebileceğim en hafif tabir bu)
  • yillardir o kuvvetler ayriligini, afedersiniz, s.ip atan bir devlet baskani varken sus;
    yillardir ogrenciler, siyasetciler, gazeteciler hapiste iddianame bekleyerek omur harcarlarken sus;
    yillardir yargi, olmayan gizli taniklarla, trol haberleriyle cezalar yagdirirken sus;

ama simdi 2 tane serefsiz icin sesini yukselt. masumiyet karinesini, gucler ayriligini, savunma hakkini falan hatirlat.
    ve gazeteci diye gecin bu ulkede

(ha bu soylediklerim, usttekilere sesini cikarmayip bu 2 serefsiz icin ortaligi ayaga kaldiranlar icin de gecerli ama bu uzun bir mevzu olur simdi)
  • hıncal uluç doğru tespitlerden yanlış sonuçlar çıkarma ustasıdır. ne de güzel yazmış, emniyet şeridinde giderken en sağa kaynak yapan yüzlerce araba var diye. işte sosyal medyanın isyanı buna. hem suçlu hem güçlü bu iki kişiye ibreti alem için üst sınırdan ceza verilsin ki, bırakın başkasının malına kasten zarar vermeyi, emniyet şeridini gereksiz yere kullanırken bile iki kere düşünmeli. bunlara üst cezayı geçtim hiç ceza verilmezse, tüm toplumun izlediği olay, emsal teşkil edebilir.

edit: imla
  • sosyal medyanın yargıya olan etkisi konusunda kendisine katılıyorum.

ama bu durumu neden olumsuz karşılamış kendisi onu tam anlayamadım. eğer sosyal medya olmasaydı bu iki canavar şu an dışarıda olacaktı.

yarın öbür gün de hıncal ulucun bir akrabasına saldıracaktı.

suç işleyen cezasını çekecek bu kadar basit.
  • hıncal da emniyet şeridini kullanıyor heralde.
  • (bkz: su testisi su yolunda kırılır)

sen iyi bilirsin bu vecizeyi.
  • 80 yaşındaki bi gasteci yorumu, bi gasteci yazısıdır.
    yazar olduğu için yazmıştır. yıllardır yazmaktadır.

okumaya değer bulursak ve dayanabiliyorsak okuruz, biz de yorumumuzu buna göre yaparız.
    misal ben dayanamadım, bıraktım okumayı. gereksiz ve boş olduğuna karar verdim.

sonra düşündüm, iyi ki hıncal uluç bu ülkede hakim değil. gasteci.
  • güçlüye hiç dokunmadan, başına iş almayacağını bildiği her konuda gündem olmak için aykırı aykırı konuşan/yazan sözüm ona gazeteci hınçal'ın son hezeyanı.
  • sosyal medya gücünün kendi ellerinde tuttukları güçden çok daha yukarıda olduğundan dolayı oluşan kıskançlıkla yapılmış bir yorum.
  • hıncal uluç ile tanışırım ve eskiden severdim...
    ama son yıllarda gerçekten çıldırdı. neymiş, "sosyal medya tüm kuvvetlerin tepesine oturmuş".
    ey aklını yitirmiş kişi! neden böyle olmuş, acaba hiç düşündün mü? yıllardır hukuk ayaklar altına alınırken sesini çıkardın mı? devlet linci gazetecilerin, gençlerin, demokratların canına okurken hiç rahatsız olmadın ama şimdi bu iki iti savunuyorsun hukuk adına!
    seni allah'a havale ediyorum vicdan ve terbiye özürlü insan!
hesabın var mı? giriş yap