• genelde hiperaktif insanlarda görülen eylemdir.
  • bir türlü önüne geçemedigim huyum,bide herkesin aksine yagmurda yavaş yürüyorum genetik bir bozukluk zannımca.
  • eğer antremansızsanız dalak şişmesi şeklinde sinir bozucu bir olayın gerçekleşmesini sağlayacak eylem.
  • aksi pekala ispat edilebilir olsa da, hizli yuruyen erkek yalniz erkektir. sevgilisi yoktur mesela (en azindan o anda). keza bir sevgilisi olan er kisinin disisi, yol boyunca zirt pirt, cisim geldi, karnim acikti, usudum, uykum var, aa bu ne, suraya da girelim mi, ay etege v.s. bak, aa merve naber, gibi bir takim unlemlerle er kisiyi yolundan ali koyup hizini kesecek, dolayisiyla esli erkek yavas yuruyecektir. demek ki bir yere yetismek arzusuyla yola cikmak niyetindeyseniz, kesinlikle sevgilinizden ayrilacaksiniz. tamam ayrilmayin ama o gunluk yaniniza almayin bence. ya da otobus kullanin, banane ya!
  • eğer istanbul gibi yedi tepeli bir şehirde yaşanılıyorsa, insanın çelik gibi bacak kaslarına sahip olmasını sağlayan eylem. bir de gene istanbul gibi dar kaldırımlı bir şehirde yaşanılıyorsa, hızlı yürürken insan kendini şehirlerarası yolda araba sürüyor gibi hisseder. karşıdan gelenin hızına göre öndeki kişinin yanından geçilir ya da hız kesilerek karşıdan gelenin geçmesi beklenir.
  • adina olimpik spor olan yaptigimiz sey.. yani sonucta koşuyoruz, yuzuyoruz, uzun atliyoruz, tas atioruz falan ama hizli yürümek in olimpiyat madalyasi olunca insan gocunuyor biraz.. cok ozel bir ismi olmasindan suphe ediyorum ben bunun mesela soyle

-merhaba tanisalim mi ben walkiathlon dünya sampiyonuyum
    +aa gercekten mi o ne oluyor
    -ya girmesek o işlere...

gibi.. yani adamlarin da sonucta bir karizmaya ihtiyaci var.. sen dünya sampiyonu olmussun, olimpik madalya kazanmissin gelip sana "kivirtmadan yürü lan" demeleri biraz midemi bulandirir acikcasi..

velhasil gün icinde kafami kurcalayan bir paradoksu var bu hadisenin

hizli yürüme olimpiyat sampiyonu, kendisini kopek kovaladiginda koşar mi?

hadi bakalim.. bu da boyle bir paradoksumdur.. azuth paradoksu..
  • her gün yaptığım şey.
  • hava şartlarının aleyhimize geliştiğini sezinlediğimizde, otomatik pilot sistemimizle birlikte devreye giren yüksek devirli tabanvay modu.
  • kaldırımlar daracıksa ve yavaş yürüyen insanlar varsa etrafınızda dans etmeye dönüşen eylem. yolda yamuk-çarpraz yürüyenlerin arasında geçmek için sağ-sol-kalçayı kıvır, süzül, hooopp tekrar bu sefer sol-sağ-kalçayı kıvır-yana dön-kolları kıvır göğüste topla hoopp vs. kaldırım sahne olur birden süzüle süzüle, bütün yaratıcılığınızı konuşturup, benim diyen koreografa taş çıkarıp ulaşacağınız yere varır, rahatlarsınız.
  • etrafınızda yavaş yürüyen bir şahıs olarak bilinmenize ve yavaş yürümekten keyif almanıza rağmen istemeden yaptığınız işin yoğunluğundan etkilenip her hareketinize olduğu gibi yürümenize de yansımış durum.
hesabın var mı? giriş yap