• hoşgeldin ramazan!
    iyi ki de geldin... geldin ki yine o güzel yemekler, o sıcacık pideler, kalabalık aile sofraları, eş dost akraba ile açılan oruçlar, güzel muhabbetler, her zaman görüşülemeyen yakınlarla birlikte şen şakrak sofralar, bir anda nasıl geçtiği anlaşılamayan, iftar öncesi son yarım saati geçmek bilmeyen günler...
  • su sekilde vuku bulur:
    1. hafta: hosgeldîn yâ sehr-î ramazân.
    2. hafta: naber sehri ramazan?
    3. hafta: cay kahve ramazan?
    4. hafta: ok kib byez ramazan
  • sol frameden no kitty'e doğru uzanan bir mahya ile yazılması gerekirken, yetkililerin atlamış olduğu hadisedir. * * *
  • "da neden bizim kampüse uğramadın çok bozulduk walla" şeklinde devam etmesi muhtemel cümle.
  • sevgi,merhamet,rahmet ,anlayış,arınma,dost olma,dostu bulma zamanının müjdecisi hoşgeldin.gönüllere huzur, mutluluk vermeye geldin, hoşgeldin. dilini doğru söze, yüzünü hak'ka , elini güzel işe, kulağını güzel söze döndürenlerden eyle. gönül yıkmayan ,gönül yapanlardan eyle. hakikati tadanlardan ,manana erenlerden eyle.hoşgeldin ramazan
  • iki minare arasına ışıkları dizerek bu cümleyi oluşturuyor müslüman kardeşlerimiz. oysa ramazan'a hoşgeldin demek pek de mantıklı bir eylem değil gibi duruyor sanki dşarıdan bakıldığında. hani ramazana hoşgeldin demek, hele iki minarenin ortasına bunu yazmak bana gövde gösterisinden başka bir şey çağrıştırmıyor. "bu ülkede ramazan önemlidir, bu ülke insanları ramazanda oruç tutar"dan başka bir anlam çıkaramıyorum ben bu olaydan. bunu yapan zihniyeti hiç anlayamadım, hiç de anlayamayacağım. insanlar görsün diye ramazana hoşgeldin demek, peh.
  • tesadüf olacak ya; ramazan ayında köyünden istanbul'a gurbete çıkan ve sadece iki bavulla gelen ramazan, haydarpasa garina vasıl olur.. o kasvetli merdivenlerden inerken birden karşısında yeni cami'nin mahyalarını görür :
    ''hoşgeldin ramazan''
    * kasılır* hosbulduk der * * ..
  • -çaycıdan çay isteyememe
    -sokakta sigara içememe
    -öğlen yemeklerine gidememe
    -kafir gibi yaklaşımlara maruz kalma
    -ramazan davulcusu
    sendromları ile birlikte gelen ramazan ayı için söylenen söz öbeği.
hesabın var mı? giriş yap