• aşk bir bütündür dünüyle bugünüyle. ılk başlarda kekelemek, el ayak titremesi gibi semptomları vardir ama birlikteliği yaşarken anlaşılmaz çoğu zaman. aşk kimyanın en güzel halidir. ayrılık sonrası çekilen acıdır... tutulan yastır... ınsanı şekilden şekile sokar ve yine aynı şanslı insanların hayatta bir kere başına gelir.

hoşlanmak ise yüzeyseldir, defalarca olsa bile içinden bir şey kopmaz, adeta acı çekmeyi özlersin.

müjde editi: herkes hayatta bir kez aşık olur hipotezini çürüttüm. şanslıysanız demek ki...
  • hoşlanmak fiziksel özelliklerin tetiklediği bir kavramdır. kiminin yüz güzelliğinden etkilenilir, kiminin seksi vücut hatlarından. arzulamanın bir alt basamağıdır.

aşk ise ilişki süresince kendini anlamlandırılamayacak şekilde bağlı hissetmektir. yeri geldiğinde kendi ilkelerinize ters olan tepkileri verdirten şey budur. kaybetmeyi göze alamamaktır. aşkın tek taraflı olduğuna inanıyorum. iki kişi de aynı hissiyata sahipse zaten adı destan olur, şukela olur.

aşk hikayeleri elbette hoşlanma sonrası şekilleniyor ancak başlayan ilişki sonrasında da bu hoşlanma dürtüsünü biraz dizginlemek, sınır koymak gerekiyor. aksi taktirde o büyük aşkın başı olan hoşlanma sonunu da getirebiliyor.
  • aşkı bir kompozisyon olarak ele alırsak, giriş ve gelişme arasındaki farka benzer. sonuç kısmı hikayenin gidişatına göre değişir tabi.
  • hoşlananın arada kalacağı aşık olanın tereddüt etmeyeceği farktır.

hoşlanan : gel

aşık olan : beni de götür
  • kontrollü olmak ve kontrol edememektir. hoşlanınca daha kontrollü olursunuz sizin elinizde olur da aşık olunca salaklaştığınızı*sizden başka herkes fark eder.
  • hoşlanmadığınız kişiye aşık olmazsınız ya da olursunuz.ne bileyim çok karışık.çözebilirsem ne mutlu bana.
  • hoşlanmak yazın sıcağında esen hafif bir meltem gibidir aşk ise bildiğin tornado.
  • yoktur. aşk, hoşlanmanın daha saplantılı halidir.
  • hoşlanınca "bu da olur" dersin, aşık olunca "bundan başkası olmaz" dersin.
  • hoşlanırken aşık oldum zannediyorsun. gerçekten aşık olduğunda nefret ediyorum sanıyorsun. gerçekten nefret etmeye başladığında çok seviyorum diyorsun. gerçekten çok sevene dek çoktan unutmuş oluyorsun.

düşün bak, yeterince eski sevgililerinin hangisini özlemiyorsun?
hesabın var mı? giriş yap