5847 entry daha
  • yayınladığı dönem boyunca finaline kadar takip etmiştim. izlediğim ilk dizilerdendir. birkaç ay önce tekrar başladım ve ikinci kez bitirdim diziyi. unutmuşum bütün esprileri. haliyle ilk defa izlermişim gibi keyif aldım. hatta ingilizce seviyemin ve genel olarak kültürel birikimimin lise dönemime göre daha ileride olması sebebiyle ilk izlediğim döneme göre çok daha fazla keyif aldım diyebilirim. birçok espriyi veya refaransları anlamamışım o dönem. şimdi farkettim ki harika bir yazar ekibi varmış bu dizinin. özellikle bu diziyi ilk defa izlerken adını bile duymamış olduğum ancak an itibariyle büyük bir hayranı olduğum led zeppelin'e en az 7, 8 defa göndermeler yapılmış dizide. hiç dikkatimi çekmemiş. ** 70'leri anlatan that 70's show'da bile geçmiyordu ismi bu kadar. sanırım dizinin yazarları arasında grubun hayranı biri varmış. göndermelerin birkaç tanesini de yazayım buraya.

ted mosby: " but i getter better every time. i'm not some top 40 song, easily digestable. i'm complex. i require time and multiple listens. i'm stairway to heaven."

bir diğerinde ise marshall, ted'in eve verdiği zararları anlatırken şöyle bir benzetmede bulunur:

marshall: "you treated this apartment like john bonham treated his central nervous system."
2061 entry daha
hesabın var mı? giriş yap