• ilk sezonunu çok sevdiğim dizi.
    uzun zamandır bir diziden bu kadar keyif alarak izlememiştim.
    viola davis'in karakteri harika yazılmış. kendisi de harika oynuyor.
    bir yandan melek bir yandan da bir o kadar da şeytan.
    bir yandan çok merhametli bir yandan çok acımasız.

--- spoiler ---

ilk sezonda peruk çıkarıp makyaj sildiği sahne viola davis'in kendi fikriymiş.
    ve okuduklarımın yalancısıyım amerika'da millet şok olmuş.
    hollywood'da bir kadın daha önce böyle bir şey yapmamış falan filan.
    viola davis de oyunculuğum için bu gerekliydi demiş bir yerlerde.

peruklu hali ile peruksuz halinde bir clark kent - superman veya dr. jekyll ve mr. hyde durumları da mevcut.

ikinci sezonun şimdiye kadar yayınlanmış bölümleri her ne kadar kötü olmasa da ilk sezon kadar zevk almadığımı da belirtmeden geçemeyeceğim. bu benim kişisel fikrim tabii ki. tekrara girdiklerini düşünüyorum.

ilk sezonda iki sahneden özellikle zevk aldım. bir tanesi temyiz duruşmasında senatör ile yaptığı sorgulama ve mahkumu idam cezasından kurtardığı bölüm ile uyuşturucu tüccarı müvekkilini savunduğu bölüm.

tabii ki dizinin gerçeklere ne kadar uyduğu da tartışılır. imdb'de hukukçu birileri üniversitede öyle bir ders (teoriyi anlatmayan pratiği veren) olamayacağını belirtmiş. hemen her bölümde annalise'in tereyağından kıl çeker gibi hemen her davasını kazanması ve her sorundan kurtulmasını da abartılı buluyorum. bilgisayarcı adam olmadan bu işleri nasıl yapıyorlardı diye soruyorum bazen de. hacker elemana çok fazla yer veriliyor dizide.
    --- spoiler ---

neyse işte güzel dizi. digiturk dilediğin yerde'de yayınlanmış bütün bölümleri bulunuyor bu ara. ben oradan izledim. digiturk kaldırmadan bir an önce izleyin imkanınız varsa. çünkü bir çok dizinin eski sezonları yok dilediğin yerde de.
  • viola davis oyle guzel oynuyor ki insan izlemeye doyamiyor. maalesef ogrenciler onun kadar iyi degil. hele wes diye bir karakter var, onu canlandiranin oyunculugu bariz kotu, iclerinde en kotusu ve cok siritiyor.
  • bu aksam yeni bolumu (2x7) yayinlanacak olan dizi. *
  • --- spoiler ---

annalise "it was him" derken sam'i öldürenin wes olduğunu değil de başka bir şeyi ima ediyormuş gibi geldi.

--- spoiler ---
  • çok irrasyonel ve yüzleşmeci* hissetmeniz lazım.

--spoiler--

(bkz: papa roach)

--spoiler--
  • --- spoiler ---

şimdi bu wes'in annesi intihar etmiş ya, annaliese'de "it was him" dedi, muhtemelen annaliese'in wes'in annesinin intiharıyla bir alakası olmalı diye düşünüyorum

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

"it was him" derken çok ileri gidiyor, türk dizisi tadına çekiyorum olayı; oğlu mu o?
    --- spoiler ---
  • derdim çaylaklarla ve ofisin diğer çalışanlarıyla... tamam, sütten çıkmış ak kaşık değil ama herkes neden annaliese'in üzerine bu kadar gidiyor, neden bu kadar nefret ediyor anlamış değilim. kadın ortalığı toparlayacağım diye helak oldu resmen. istemiyorsanız çalışmayın kadının yanında arkadaş! nedir bu nefret? biraz rahat olun yahu!

--- spoiler ---

frank'in tavırlarından, annaliese'in kendisini vurdurabilecek kadar ileri gidebileceği sonucunu çıkardım! neticede evet, herkesin annalise'i öldürmesi için sebebi var ama frank her zaman onu korudu. hastanedeki tavrı da bunu destekliyor.

--- spoiler ---
  • ilahiyat fakültesinde profesör olan annalise keating'in ateist kocasını imana getirmeye çalıştığı feyzli dizi. karı - koca ilişkileri haricinde annalise'in öğrencileri ile yaptığı pilavlı sohbetler de gayet sıcak ve eğitici.

http://i.hizliresim.com/52vygm.jpg
  • 02x07

--- spoiler ---

annalise it was him demiyor. it's him diyor. ve karşısındaki de olayı anlayıp sen çok iyi bir insansın diyor.
    nasıl bir şey çıkacak altından şimdilik anlaşılmıyor. bir şekilde wes ve annalise'in bir ilişkisi var. wes annalise'in çocuğu olsa karşıdaki sen çok iyi bir insansın demez herhalde. başka bir şey var, izleyip göreceğiz. wes annalise'in çocuğu da olabilir ancak bir sebeple ayrılan ana oğulun başına ne geldiyse annalise iyilik yapmış oluyor onu tekrar yanına almakla.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap